Płyta gumowa epdm – o czym mowa w praktyce?

plyta gumowa

Surowce chemiczne od lat są wykorzystywane do tworzenia pojazdów mechanicznych, powierzchni i konstrukcji. Doskonałym przykładem jest płyta gumowa epdm, która zostanie omówiona w tym artykule. Skrót EPDM pochodzi od pełnej nazwy elastomeru, która zawiera dodatkowo siarkę lub nadtlenek. Produkt tego typu doskonale sprawdzi się tam, gdzie wymagana jest wytrzymałość i dobre właściwości chemiczne.

Gdzie wykorzystywana jest płyta gumowa epdm?

Pod względem technicznym każda płyta gumowa epdm ma szerokie zastosowanie. Z uwagi na to trwałość i jakość takiego surowca, używany jest do produkcji wielu produktów codziennego użytku. Płytę tego typu inżynierowie stosują do budowy placów zabaw, ponieważ dzięki takim praktykom są komfortowe w użytkowaniu i bezpieczne.

Analogicznie z tego względu płyta gumowa epdm (lecz także guma sbr) stanowi doskonałe pokrycie podłóg w klubach sportowych, siłowniach i innych pomieszczeń przeznaczonych do aktywności fizycznej. Wykładzina gumowa z EPDM doskonale tłumi drgania, dzięki czemu pomieszczenia, w których jest stosowany taki materiał, wykazują się lepszymi właściwościami akustycznymi. Wyroby gumowe (sklep online) takiego typu stosowane są również do wykonania połaci dachowej, ponieważ zapewniają one niezbędną szczelność i izolację.

Jak widać, zastosowanie takiej płyty jest bardzo szerokie, a mimo to wciąż rośnie o kolejne branże. Coraz więcej takich wyrobów stosowanych jest w sadownictwie, leśnictwie czy rolnictwie.

Jakie właściwości płyta gumowa epdm?

Każda płyta gumowa epdm wyróżnia się niezwykłymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi. W praktyce płyta tego typu jest elastyczna i odporna na wszelkie warunki atmosferyczne.

To czyni ją najlepszą propozycją wśród wielu produktów, jeśli trzeba zastosować materiał, który zachowuje swoje cechy w każdych warunkach. Ścieranie i ściskanie nie robią na takiej płycie wrażenia. Odporność na wszelkie roztopy tj. ozon, woda czy kwas nie są w stanie zmienić struktury takiej płyty. Niestety produkt jednak nie jest bez wad – płyta nie sprawdzi się w kontakcie z olejami mineralnymi, paliwami i smarami.