3 aspekty, które należy brać pod uwagę wybierając skup złota

skup zlota

Osoby posiadające niepotrzebne złoto – biżuterię, stare monety, drobne elementy – mogą chcieć je sprzedać, by trochę zarobić. Zdarza się też, że ktoś potrzebuje pierścionka ze złota lub obrączki, ale nie posiada wystarczających ilości gotówki. W takiej sytuacji można udać się do skupu i tam uzyskać pomoc.

Obrączki ślubne w skupie złota

Na pewno na początku pojawi się wątpliwość, jaki skup złota w Poznaniu wybrać? Im większe miasto, tym więcej tego typu punktów. Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Z pewnością dość łatwo rzuca się w oczy możliwość uzyskania rzetelnej wyceny. Każdy sprzedający złoto chciałby jak najwięcej zarobić.

Obrączki złote tanie nie są częstym zjawiskiem. Osoby, których nie stać na efektowny ślubny pierścionek, mogą przejrzeć miejskie punkty skupu złota, pracownie jubilerskie, złotnicze itd. Trzeba wziąć pod uwagę, skąd pochodzi surowiec na obrączki i inną biżuterię. Niekiedy złoto pozyskiwane jest nie do końca uczciwymi metodami.

Jubiler w skupie złota

W wielu skupach złota zatrudniony zostaje jubiler. Z pozyskanego kruszcu odpowiedniej próby może wykonać bardzo ładne pierścionki zaręczynowe w Poznaniu i co ważne, zaoferować je w dość atrakcyjnej cenie. Jubiler zatrudniony bywa w charakterze specjalisty, rzeczoznawcy (często dokonuje wyceny), ale również rzemieślnika.

Obecność jubilera jest ważnym aspektem – nie warto korzystać z usług punktu, w którym złoto wycenia laik. Może się pomylić na niekorzyść klienta. Znacznie lepiej jest poszukać placówki zatrudniającej fachowców. Niekiedy skup to jednocześnie pracownia złotnicza lub inny punkt. Pracownicy dbają o właściwą wycenę i dobrze płacą.

Czy w skupie możliwa jest naprawa łańcuszka?

Ważnym kryterium dla części klientów będzie uniwersalność usług świadczonych przez punkt skupu. W ofercie może pojawić się naprawa biżuterii w Poznaniu za pomocą różnych złotych przedmiotów, które ktoś sprzeda i nie będą potrzebne. Posłużenie się nimi wypada dużo taniej, niż korzystanie z nowych elementów.

Podsumowując, wybór punktu skupu złota powinien być przemyślany. Niektóre placówki są godne zaufania, inne niestety trzeba omijać szerokim łukiem.