Jaki zagraniczny kierunek na wiosnę?

wakacje na wiosne kierunek

Wiosna to świetny czas na zagraniczny wyjazd ze względu na to, że w Polsce o tej porze roku panują jeszcze niezbyt dogodne warunki temperaturowe. Jednocześnie jesteśmy zmęczeni już nadmiarem obowiązków, codziennymi zmartwieniami i niesprzyjającą aurą po zimie. Dlatego krótka chwila wytchnienia może nam pomóc się zregenerować i wrócić z nowymi siłami do swojej codzienności. Wiosenne wakacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów nie tylko z Polski, ale również innych regionów świata ze względu na to, że o tej porze roku w wielu miejscach panuje już dogodna aura. Jaki zagraniczny kierunek warto wybrać na wiosnę? Podpowiadamy.

Gdzie pojechać na wakacje w marcu?

Marzec to świetny czas, aby wybrać się na krótki urlop. Wśród zagranicznych kierunków, które o tej porze roku są szczególnie polecane, wymienia się te egzotyczne. Dlatego chętnie rezerwowane są na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/ wakacje na Dominikanie czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W marcu słonecznie jest już także na Kanarach. Dlatego o tej porze roku, zwłaszcza jeżeli preferujemy aktywny wypoczynek i zwiedzanie, możemy wybrać się na Teneryfę, Gran Canarię, Fuerteventurę czy Lanzarote. W marcu możemy liczyć również na korzystne ceny wyjazdów na Maltę. O tej porze roku mamy szansę na tej wyspie złapać nie tylko sporo słonecznych promieni, ale także zwiedzać ją w sprzyjających okolicznościach, ponieważ wówczas temperatury sięgają tu około 20 stopni. Wiosną warto wybrać się także do Egiptu oraz do Kenii.

Gdzie pojechać na wakacje w kwietniu?

Kolejnym wiosennym miesiącem jest kwiecień. Jeżeli więc zaplanowaliśmy swój urlop w tym czasie, możemy wybrać się na wakacyjny wyjazd na przykład do Turcji lub Tunezji. O tej porze roku temperatury w tych miejscach są już bardzo przyjemne i sięgają średnio 19-21 stopni w ciągu dnia. W kwietniu warto wybrać się również na greckie wyspy lub do słonecznej Hiszpanii. O tej porze roku jest już dość ciepło, jednak nie na tyle gorąco, by aura utrudniała nam zwiedzanie. Dlatego również Portugalia w kwietniu może być świetnym kierunkiem na wczasy zarówno pełne odpoczynku, jak i zwiedzania.

Jeżeli zależy nam na tym, by przez cały wyjazd wypoczywać, leżąc na plaży, wówczas możemy postawić na wakacje w Marsa Alam, czyli w Egipcie. Jest to okres kiedy temperatury w tym kraju osiągają już wysokie wartości i mogą wskazywać nawet 25 stopni w ciągu dnia. Nocą również jest dość ciepło, a słupki rtęci rzadko spadają poniżej 21 stopni. Kwiecień to więc świetna pora na wakacje w Egipcie, ponieważ stosunkowo łagodne temperatury sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu, jednocześnie nie męczą nas nadmierne upały.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/zakynthos-popularny-wakacyjny-kierunek/

Gdzie pojechać na zagraniczne wakacje w maju?

Planując zagraniczne wakacje w maju, możemy postawić zarówno na europejskie, jak i nieco bardziej egzotyczne kierunki. O tej porze roku warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, jak również jedną z greckich wysp. Weekend majowy warto spędzić także w Turcji lub we Włoszech. O tej porze roku turyści chętnie wybierają się także na Maderę, ponieważ wiosną wyspa ta jest niezwykle zielona, a bujna roślinność pięknie prezentuje się na tle zjawiskowych wodospadów. W maju możemy wyjechać także do Meksyku lub na Dominikanę. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz wiosenny urlop nie zrujnował domowego budżetu, wówczas możemy postawić na wakacje w Egipcie. O tej porze roku temperatury w ciągu dnia wynoszą tu już 26 stopni. Jednocześnie jednak jest to okres międzysezonowy. Dlatego na ulicach panuje jeszcze dość niewielki ruch w porównaniu do późniejszych letnich dni. Jest to więc świetny czas nie tylko na wypoczynek na plaży, ale także zwiedzanie zabytków i poznawanie lokalnej kultury.