Nagrania lektorskie online – jak je zamówić?

Potrzebujesz nagrania przygotowanego przez profesjonalnego lektora? Teraz to żaden problem! Wybór właściwego lektora i zamówienie nagrania jest możliwe również przez internet. Jak to zrobić?

Zastosowanie nagrań lektorskich

Nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie i używane są w wielu projektach. Dobór odpowiedniego lektora pozwala na przyciągnięcie uwagi odbiorców i dzięki temu może zadecydować o powodzeniu konkretnego zadania, na przykład wypromować firmę lub zadbać o jej pozytywny wizerunek.

Obecnie nagrania lektorskie wykorzystywane są w wielu różnych celach, między innymi są to:

  • reklamy telewizyjne

  • reklamy radiowe

  • jingle

  • prezentacje

  • materiały szkoleniowe

  • filmy i seriale

  • multimedia

  • nagrania do automatycznych sekretarek

Jak widać, nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też mogą być one wykorzystane podczas wielu projektów.

Nagrania lektorskie – jak je zamówić?

Do zamówienia nagrania lektorskiego trzeba będzie wybrać odpowiedniego lektora. Jak go znaleźć?

Aktualnie wybór lektora nie jest trudny, ponieważ można bez problemu znaleźć go w internecie. W tym celu stosowane są specjalne bazy lektorskie, określane również jako bazy głosów albo banki głosów.

Za pomocą banku głosów można znaleźć właściwego lektora, który najlepiej sprawdzi się w realizacji konkretnego zadnia. Bazy głosów wykorzystują specjalne filtry i wyszukiwarki, dzięki czemu znalezienie lektora staje się jeszcze łatwiejsze.

Po wybraniu właściwego lektora można natychmiast skontaktować się z bazą głosów, aby zamówić nagranie. Bazy współpracują z lektorami i dzięki temu mogą przygotować nagrania nawet w ciągu kilku dni roboczych, gdy są one potrzebne w ekspresowym tempie.

Ile kosztuje wykonanie nagrania lektorskiego?

Na cenę nagrania lektorskiego składa się bardzo szeroka gama czynników. Zaliczane są do nich między innymi typ nagrania, miejsce jego emisji, jego długość, wybrany lektor, dodatkowe usługi, na przykład podłożenie muzyki, efektów dźwiękowych.

Aby sprawdzić cennik nagrań lektorskich, warto wejść na strony internetowe baz głosów lub też na strony lektorów, gdzie można zapoznać się bliżej z aktualnymi cenami i sprawdzić, ile będzie kosztowało wykonanie nagrania.

Ceny rozpoczynają się już od około 80 złotych za krótkie nagranie trwające kilkadziesiąt sekund. W przypadku rozpoznawalnych lektorów ceny są już wielokrotnie wyższe.

Gdy zatem potrzebne są nagrania lektorskie, można zamówić je również przez internet. Gotowy materiał może być przekazany do klienta nawet w ciągu paru dni!