Intensywne kursy językowe – dla kogo, czy działają, ile kosztują?

Angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i wielu innych języków można uczyć się również w trakcie kursów intensywnych. Czym charakteryzują się takie kursy językowe? Kiedy warto się na nie zdecydować? Sprawdź!

Kurs intensywny języka obcego – czyli jaki?

Termin jak kursy intensywne odnosi się do kursów językowych prowadzonych z naciskiem na skuteczne efekty w krótkim czasie. Wobec tego zajęcia są wtedy dłuższe i odbywają się częściej niż w przypadku kursów standardowych. Mogą mieć one również formę kursów indywidualnych.

Tego rodzaju kurs przeznaczony jest dla osób, którym zależy na tym, by zdobyć umiejętności językowe jak najszybciej. To powoduje, że oferta ta świetnie sprawdza się w sytuacjach jak:

  • wyjazd za granicę do pracy

  • ważny egzamin do zaliczenia

  • podjęcie pracy wymagającej znajomości danego języka obcego

  • w przypadku firm – zdobycie nowego klienta zagranicznego

Osobom zainteresowanym ofertą jak intensywne kursy językowe Wrocław prezentuje wiele szkół językowych, gdzie można z niej skorzystać.

Jak odbywają się intensywne kursy językowe?

Tego typu kursy językowe prowadzone są przede wszystkim z naciskiem na efekty, więc osoby, które w nich uczestniczą, muszą przeznaczyć na nie więcej czasu. Warto o tym pamiętać, zapisując się na kurs intensywny, ponieważ w przeciwnym przypadku nie osiągnie się zamierzonych rezultatów.

Kursy tego typu mogą być prowadzone zarówno jako stacjonarne, jak i jako internetowe. W pierwszym przypadku odbywają się one w szkole językowej albo w innym uzgodnionym miejscu, na przykład w biurze w przypadku firm. W drugim natomiast korzysta się z komunikatorów internetowych albo z platform do e-learningu z wieloma materiałami dostępnymi 24 godziny na dobę.

Warto wskazać, że tego typu kursy językowe często odbywają się metodami nakierowanymi na efekty, na przykład wykorzystują metodę zadawania pytań i odpowiedzi, kładą nacisk na konwersacje z native speakerami.

Z drugiej strony intensywny kurs wymaga dużego nakładu pracy ze strony uczestnika i może on również pomijać określone aspekty danego języka, dlatego nie będzie on tak szczegółowy jak kurs standardowy.

Ile kosztuje uczestnictwo w intensywnym kursie językowym?

Osoby, które chciałby zapisać się na intensywne kursy językowe, muszą przyszykować się na wyższy wydatek w porównaniu do kursów standardowych.

Najczęściej za naukę trzeba będzie zapłacić od około 2 tysięcy do ponad 3 tysięcy złotych za jeden semestr. W przypadku zajęć indywidualnych ceny mogą być jeszcze wyższe.

Aby uzyskać dokładne informacje o cenach, warto sprawdzić dostępne oferty na stronach szkół językowych już teraz.