Akcesoria dachowe — przegląd produktów

akcesoria dachowe

Wbrew pozorom do wykonania dachu nie wystarczy tylko drewno do tworzenia więźby dachowej, a także wybrany przez nas rodzaj pokrycia. Podczas montażu wszystkich tych elementów, wykorzystuje się szereg akcesoriów dachowych służących do ich właściwego zainstalowania, ale także zamocowania. Jakie produkty dostępne są w ofercie większości producentów? Podpowiadamy.

Akcesoria dachowe — mocowanie pokrycia

Akcesoria dachowe w Koninie i wielu innych miastach dostępne są przede wszystkim w profesjonalnych składach budowlanych, w których można kupić również dowolny rodzaj pokrycia dachowego. Montaż blachy, blachodachówki i papy wymaga zastosowania odpowiednich elementów mocujących, takich jak farmery, papiaki i różnego rodzaju gwoździe, a także wkręty. Takie elementy warto więc kupić razem z wybranym pokryciem, aby ekipa dekarzy miała wszystkie potrzebne im części do zamontowania materiału.

Akcesoria dachowe — izolacja dachu

Kolejną grupą akcesoriów dachowych dostępnych w sklepach budowlanych są elementy potrzebne do właściwej izolacji dachu. Wymienia się tutaj przede wszystkim folie i paroizolacje. Ich zadaniem jest zapobieganie ucieczce ciepła z wnętrza domu przez dach pod postacią pary wodnej. Dodatkowo uniemożliwiają one powstawanie pleśni i grzybów spowodowanych wilgocią, które są szkodliwe dla zdrowia. Folia z kolei montowana jest przy pomocy taśmy paroizolacyjnej, która również dostępna jest w składach budowlanych.

Akcesoria dachowe — systemy rynnowe

Podczas wykonywania dachu należy pomyśleć również o właściwym systemie odprowadzania wody deszczowej, a więc o rynnach. Im bardziej skomplikowana konstrukcja dachu, tym najprawdopodobniej więcej takich elementów będziemy musieli wykorzystać, aby z każdego jego fragmentu łatwo usuwać wodę. Obecnie rynny dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Mogą być wykonane z PCV, aluminium, miedzi czy stali ocynkowanej. Dodatkowo w sklepach budowlanych znajdziemy również niezbędne złączki i inne elementy potrzebne do ich właściwego zamontowania.