Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

oczyszczacz

Sypialnia to miejsce w domu, w którym spędzamy zdecydowanie bardzo dużo czasu. To miejsce, w którym potrzebujemy spokoju i warunków do odpoczynku. Czy zastanawiałeś się, co wpływa na zdrowy i efektywny sen? Oczywiście pierwszym co przychodzi nam do głowy, jest z pewnością wygodne łóżko, materac, odpowiednie zaciemnienie, czy dobrze dobrana poduszka, a czy wiesz, że bardzo duży wpływ na udany sen ma również jakość powietrza oraz stopień jego wilgotności.

Oczyszczacz powietrza dla zdrowego snu

We wstępie można przeczytać, że jakość powietrza wpływa na jakość naszego snu. Zaskakujące? A powinno być oczywiste. Powietrze, którym oddychamy to nie tylko kwestia przeżycia, to co wdychamy, oddziałuje pozytywnie lub negatywnie na cały nasz organizm. Różnicę można odczuć szczególnie w tzw. sezonie grzewczym, gdzie znacząco pogarsza się jakość powietrza, oraz poprzez ogrzewanie znacząco obniża się również stopień jego nawilżenia.

Oczyszczacze powietrza powstały z myślą o możliwości zadbania właśnie o wspomnianą jakość powietrza we własnym domu. Dobrze dobrane urządzenie można spokojnie zastosować również w sypialni, dzięki czemu uzyskamy czyste powietrze oraz lepszą jakość naszego snu.

Sharp oczyszczacz z nawilżaczem- najlepsze rozwiązanie do sypialni

Oczyszczacze z nawilżaczem wydają się najlepszą decyzją, jeśli szukamy urządzenia z przeznaczeniem do sypialni. Zyskujemy wówczas urządzenie dwu-funkcyjne, które oczyści powietrze oraz skutecznie je nawilży.

Sharp oczyszczacz z nawilżaczem to popularny sprzęt tego typu, który coraz częściej wybierany jest również do sypialni. Kupując oczyszczacz powietrza do sypialni, warto zwrócić uwagę na jego wydajność, powierzchnię oczyszczania oraz głośność pracy. Jeśli urządzenie pracuje cicho lub posiada specjalny tryb nocny, może działać również, kiedy domownicy śpią. Japoński producent w swoim asortymencie posiada również modele, które doskonale sprawdzą się także w sypialni.

Oczyszczacz sharp KC-A40EUW- bestseller wśród rodziny sharp

Oczyszczacz sharp KC-A40EUW to jeden z najchętniej wybieranych modeli do sypialni. Posiadający funkcję nawilżania, 5-etapową filtrację z jonizatorem oraz system czujników, dzięki którym urządzenie dopasuje własną pracę do panujących warunków. Model sharp KC-A40EUW to raczej urządzenie do niewielkiego pomieszczenia, ponieważ jego powierzchnia oczyszczania wynosi 26 m2, a wydajność 216 m3/h, co sprawi, że doskonale sprawdzi się właśnie we wspominanej sypialni. Co jeszcze sprawia, że to godny polecenia model sharp oczyszczacza z nawilżaczem? To przede wszystkim kompaktowy wygląd, cicha praca oraz bardzo atrakcyjna cena.

Oczyszczacz sharp KC-A40EUW jest całkowicie bezpieczny, co potwierdza atest higieniczny PZH i co ważne świetnie sprawdzi się w domu, gdzie mieszkają alergicy, co z kolei potwierdza certyfikat Seal of Approval of The British Allergy Foundation.

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza do sypialni to bardzo dobre rozwiązanie. Takie urządzenie skutecznie oczyści powietrze z zanieczyszczeń, co wpłynie bezpośrednio na jakość snu domowników. Wybierając idealny model do sypialni, warto zwrócić uwagę, czy ma funkcję nawilżania oraz, czy nie pracuje zbyt głośno.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl