Zdrowie, Medycyna, Dieta

Coraz bardziej popularny jest zdrowy styl życia, produkty Eko i trenerzy fitness. Ludzie mają coraz większą świadomość, jak ważna jest zbilansowana dieta, która wpływa na nasze samopoczucie i polepsza jakość naszego życia.

Być może wiele chorób dzisiejszego społeczeństwa dałoby się uniknąć przez zmianę nawyków żywieniowych i siedzącego oraz jeżdżącego trybu życia. Wydaje się, że wciąż jeszcze wiele osób jest zabieganych, z pracy do domu i odwrotnie, wszędzie obowiązki, i dbanie o siebie stawiają na samym końcu.

Coraz bardziej popularni stają się trenerzy personalni, trenerzy fitness. Urastają oni w dzisiejszych mediach do rangi cele brytów. Mają swoje strony, fanpage na Facebooku i prowadzą własne blogi. Obserwując ich działalność, opinie ich sympatyków i komentarze internautów, wielu osobom oni pomogli. Nie da się tego ukryć, że takie osoby są potrzebne.

Dla zapracowanych i zaganianych ludzi, tacy trenerzy stają się swojego rodzaju przewodnikami, mentorami a nawet idolami. Nie można im odmówić, że robią dobrą robotę, pokazując na własnym przykładzie, że można być wytrwałym, zdeterminowanym, ćwiczyć silna wolę i dbać o siebie. W Internecie pokazują ćwiczenia praktycznie dla każdego, o różnym stopniu trudności, podpowiadają jak ułożyć zdrową dietę. Wręcz pomagają zmienić całą filozofię życia i podejście do niego.

Wiele osób otwarcie mówi o tym, że poprzez zmianę diety i ćwiczenia fizyczne, nie tylko schudło, ale ich całe życie zmieniło się na lepsze. Warto poświęcić czas dal siebie, bo to najlepsza inwestycja, a przecież w zdrowym ciele zdrowy duch.

Zdrowe jedzenie

Jeśli chcemy zadbać o nasz organizm i zależy nam na tym, żeby zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną to podstawą do tego jest odpowiedni sposób odżywiania. To, co jemy ma ogromny wpływ na to jak pracuje organizm, ale też na to jak się zachowujemy oraz jak się czujemy.

Dlatego jeśli mamy problemy z koncentracją, nie możemy się na niczym skupić, mamy problemu z pamięcią lub nie mamy wystarczająco dużo energii na wykonywanie choćby najprostszej aktywności fizycznej to warto przyjrzeć się swojemu planowi odżywiania.

Często niedobory składników odżywczych, witamin i minerałów mogą nieść ze sobą takie właśnie negatywne konsekwencje. Żeby je zminimalizować lub zupełnie wyeliminować należy zadbać o to, żeby zjadane posiłki dostarczały do organizmu wszystko, co niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania i rozwoju.

Jak zbudować sobie taką dietę? Na jakich produktach ja oprzeć, żeby był zdrowa i przyniosła oczekiwany rezultat? Przede wszystkim dieta powinna być zbilansowana i zróżnicowana. Nie należy jeść tylko określonych produktów a inne pomijać. Oczywiście wskazane jest ograniczenie słodyczy i wyeliminowanie tego, co przetworzone i nienaturalne.

Wśród naturalnych produktów powinno się często sięgać po owoce, warzywa, zwłaszcza te sezonowe, świeże. Wśród makaronów i pieczywa najbardziej wskazane jest wybieranie tych, które wyprodukowane zostały z maki żytniej lub razowej. Takie na dłużej dają uczucie sytości i są znacznie bardziej wartościowe. Nie należy pomijać nabiału, chudego mięsa i ryb. Zdrowe tłuszcze z kolei to awokado czy oliwa z oliwek.