Sposoby usuwania owłosienia

Owłosienie kobiece uznawane jest za defekt kosmetyczny, którego trzeba się pozbyć. Istnieje kilka sposobów, aby choć na moment pozbyć się niechcianych włosków. Najprostszym, ale jednocześnie najmniej skutecznym sposobem jest użycie zwykłej maszynki i ewentualnie mydła w celu zmiękczenia włosków.

Włoski nie zostają usunięte, a jedynie przycięte przy skórze. Nie widać ich przez dwa/trzy dni. Potem odrastają i nieraz są ciemniejsze i mocniejsze. Na rynku kosmetycznym dostępne są preparaty do domowego usuwania włosków, np.: pianki i kremy. Usuwają owłosienie szybko i bezboleśnie.

Skóra jest gładka przez około 4-5 dni. Wadą tych preparatów jest możliwość wystąpienia reakcji alergicznej i podrażnienia skóry, zwłaszcza w okolicach bikini. Odrastające włoski mogą wrastać w skórę i spowodować stan zapalny. Znacznie skuteczniej owłosienie usuwa kosmetyczny wosk – ma on jednak poważną wadę – zabieg jest bardzo bolesny. Skóra pozostaje gładka przez około 2 tygodnie.

Skutecznie można usunąć owłosienie za pomocą depilatora, który w znacznym stopniu uszkadza cebulki włoska, co sprawia, że odrastające włoski są jaśniejsze i jest ich mniej. Efekt utrzymuje się do miesiąca. Trwałe usuwanie owłosienia oferują gabinety kosmetyczne. Robi się to za pomocą lasera. Terapia składa się z kilku cykli, a pozytywne zmiany można zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Jest to dość kosztowne, ale gwarantuje trwały efekt – piękne nogi bez widocznych włosków. Osoby wykonujące laserową depilację przekonują, że nie jest to bolesne przeżycie. W trakcie zabiegu trzeba chronić oczy.

Wąsik zmorą kobiet

W XXI wieku bycie zadbaną kobietą nie oznacza już tylko czystości i używania czerwonej szminki. Dzisiaj niezbędne jest pozbywanie się nadmiernego owłosienia. O ile panie przyzwyczaiły się już do depilacji nóg, pach czy okolic intymnych, o tyle nadal dużym problemem jest pozbycie się krępującego wąsika.

Delikatny meszek to zmora coraz większej ilości pań. Wynika to z trybu życia kobiet w XXI wieku. Dużo stresu, mało odpoczynku, a przede wszystkim mnóstwo chemii w jedzeniu powodują, że wyglądamy coraz gorzej. Konserwanty zawarte w pożywieniu, chemiczne dodatki w kosmetykach, które wmasowujemy w skórę sprawiają, że wąsik szybko się pojawia. Kiedy nad górną wargą zauważymy kilka włosków, nie warto nic z tym robić.

Drobne włoski mamy przecież na całym ciele z wyjątkiem podbić dłoni i stóp. Żeby nie zadręczać się problemem, do jego pozbycia można użyć zwykłej pęsety. Jeśli problem jest nieco większy, warto skorzystać z depilacji woskiem. Gotowe plasterki można kupić w każdej drogerii. Małe i dopasowane do kształtu twarzy usuną nawet krótkie włoski. Dzięki takiemu zabiegowi wąsik nie odrośnie nawet przez kilka tygodni. Jednak jeśli takie rozwiązanie nie jest wystarczające trzeba użyć radykalnych środków.

By pozbyć się niechcianego meszku na stałe, warto skorzystać z depilacji laserowej. Choć zabieg nie jest tani (kosztuje około. 200 złotych), warto skorzystać z tego udogodnienia i pozbyć się problemu na stałe. Przecież żadna z nas nie chce czuć się męsko. Właśnie dlatego pozbywanie się wąsika powinno stać się takim samym przyzwyczajeniem jak golenie nóg.