Efekty odchudzania

Często planując odchudzanie najważniejszym, na co zwracamy uwagę jest to w jakim czasie może nam się udać osiągnąć zamierzony cel. Oczywiście najlepsze wydają nam się te diety, które obiecują spadek dużej masy ciała w bardzo krótkim czasie.

Niestety takie wahania są bardzo niewskazane dla naszego organizmu. Zamiast przywiązywać taką dużą wagę do tego, ile może zając odchudzanie lepiej od razu uzbroić się w cierpliwość. Szybkie efekty mogą motywować do kontynuowania diety, ale równie dobrze mogą sprawić, że zachłyśnięci szybkim osiąganiem celu zaczniemy sobie folgować lub wręcz wrócimy do strych nawyków.

Nawet jeśli uda ci się zrzucić wiele kilogramów w krótkim czasie, nie licz że będzie to trwały spadek. Masa ciała cały czas ulega wahaniom. Jednego dnia możesz ważyć nawet do 3 kilo więcej niż poprzedniego. Dobrym sposobem jest więc zmiana wagi na centymetr. W ten sposób nie załamiesz się nagłym przyrostem wagi, która wcale nie musi oznaczać przytycia i będziesz w dalszym ciągu kontynuować starania, bo taki wzrost nie musi oznaczać zmian w obwodach.

Pamiętaj jednak, żeby zawsze mierzyć się o tej samej porze, w tych samych miejscach i przede wszystkim być ze sobą szczerym. Nie ściskaj się do utraty tchu i realnie patrz na wszelkie zachodzące zmiany. Grunt to zdrowy rozsądek. Postaw sobie realne cele i dąż do nich małymi krokami.

Rozplanuj dietę na pól roku zamiast na dwa tygodnie Jeśli szybciej osiągniesz cel niech to będzie miłą niespodzianką. Kontroluj to co jesz, w jakich ilościach i w jaki sposób a bardzo szybko osiągniesz zamierzone efekty.

Skuteczne odchudzanie

W internecie ciągle pojawiają się nowe diety. Te stosowane przez sławne osoby nabierają największego rozgłosu. Czy mają one jednak sens? Diety zakładające spożywanie tylko jeden rodzaj żywności np. owoce są bardzo niebezpieczne. Prawdopodobnie spowodują utratę wagi ale organizm będzie pozbawiony potrzebnych mu składników.

Przed wyborem diety warto zapamiętać, że aby schudnąć należy stworzyć ujemny bilans energetyczny. Oznacza to, że do organizmu trzeba dostarczyć mniej kalorii, niż potrzebuje. Wtedy zacznie sięgać po zgromadzone zapasy. Nie jest ważne w jaki sposób otrzymamy ten deficyt aby schudnąć. Ważne jest jednak to dla późniejszego samopoczucia. Jeśli pozbawimy nasz organizm witamin, minerałów czy innych wartości odżywczych prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu.

Można nabawić się różnorakich chorób, problemów z oczami, pamięcią itp. Należy więc ograniczyć spożywane jedzenie w sposób nie zagrażający naszemu zdrowiu. Warto też nie rezygnować ze wszystkich dań, które lubimy, gdyż jeśli zrezygnujemy całkowicie z ulubionych dań nie wytrzymamy długo na diecie. Przy każdej diecie pojawiającej się w gazecie, czy internecie należy zastanowić, czy spełnia nasze wszystkie założenia. Jeśli chcemy ją stosować tylko dlatego, że jest modna trzeba z niej zrezygnować.

Dobrze jest także pamiętać o ćwiczeniach lub chociażby większym niż dotychczas wysiłku fizycznym (pójście piechota do pracy zamiast dojechanie autobusem, zrezygnowanie z windy itd.). I przede wszystkim należy pamiętać o jednym: tylko wytrwałość doprowadzi do dobrych efektów.