Wulkanizacja Luboń. Jaki biznes warto prowadzić w okolicy Poznania?

Luboń nie od dziś jest „sypialnią” mieszkańców Poznania. Bliskie sąsiedztwo metropolii przy stosunkowo spokojniejszym środowisku i jednorodzinnym zabudowaniu sprzyja podejmowaniu decyzji o migracji na przedmieścia. Wraz z tym trendem rośnie ilość mikro i małych firm jak chociażby wulkanizacja. Luboń się bogaci, a wraz z nim jego mieszkańcy. Na jakie usługi związane z motoryzacją zapotrzebowanie jest obecnie największe w Luboniu?

Wulkanizacja w Luboniu się opłaci

Wulkanizacja w Luboniu do tej pory była domeną małych rodzinnych zakładów, które od lat prowadziły warsztaty, dziedzicząc biznesy z ojców na synów. Trend się jednak zmienia i wraz z migracja coraz większej ilości mieszkańców Poznania, rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z konserwacją samochodów w  samym Luboniu. Powoduje to, że z roku na rok powstają nowe, nowoczesne punkty wulkanizacyjne.

Sprzedaż felg, serwisowanie opon, naprawa autoklimy – kiedy rośnie popyt na usługi powiązane z motoryzacją takie jak wulkanizacja Luboń i pozostałe „sypialnie” Poznania pokroju Plewisk czy Puszczykowa również podążają tą samą ścieżką rozwoju. Dlaczego okolice poznania stają się wulkanizacyjnym Eldorado?

Powodu należy szukać w stylu życia nowych mieszkańców Lubonia. Wraz z falą migracji z centrum miasta na obrzeża rośnie zamożność takich gmin jak Luboń. Mało kto, wraz z przeprowadzką z metropolii do miasteczka, zmienia pracę, co sprawia że rośnie potrzeba codziennego dojazdu do Poznaniu.  Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest oczywiście samochód, który dawno przestał być symbolem luksusu, a stał się standardowym wyposażeniem każdego domu. Coraz częściej jedna rodzina posiada dwa auta lub więcej. Duże nagromadzenie tego typu gospodarstw domowych w miastach takich jak Luboń zwiększa zapotrzebowanie na usługi związane z motoryzacją. W końcu samochody trzeba gdzieś serwisować – chociażby przeprowadzać sezonową wymianę opon czy drobne naprawy.

Taki trend będzie postępował,  co zauważają przedsiębiorcy. Powstaje coraz więcej punktów usługowych – nie tylko zakładów wulkanizacyjnych, ale też profesjonalnych warsztatów samochodowych czy myjni bezdotykowych.

Dla mieszkańców Lubonia taki stan rzeczy jest atrakcyjny. Nowe firmy to większa rywalizacja na rynku zarówno jeśli chodzi o koszty usług jak i ich jakość.

Wulkanizacja a może myjnia? W co jeszcze inwestować w Luboniu?

Jeśli interesuje nas inny biznes związany z motoryzacją, niekoniecznie będący wulkanizacją, Luboń daje duże możliwości w wielu segmentach. Przy odpowiednich nakładach kapitału i działce w atrakcyjnym miejscu możemy pokusić się chociażby o bezdotykową myjnie. To rentowny interes, który dzięki dużej automatyzacji będzie mógł zarabiać na siebie praktycznie 24 h/dobę.

Popularność myjni bezdotykowych w Poznaniu, Luboniu czy okolicznych miejscowościach można łatwo ocenić chociażby obserwując kolejki codziennie ustawiające się do tego typu jednostek.

Innym lukratywnym interesem związanym z motoryzacją, a równocześnie nie wymagającym tak wielkich nakładów jest serwis klimatyzacji samochodowej. Luboń jest dobrze skomunikowany, dlatego możemy liczyć na klientów zarówno z samego miasta jak i całej aglomeracji poznańskiej

To tylko przykładowe interesy, które mogą przynieść godziwy zarobek. Luboń to jednak o wiele więcej i warto brać to miasto w perspektywie przyszłych interesów.