Hurtownia opon w Poznaniu. Ściągaj opony za granicy!

Detal czy hurt? Niezależnie od branży, zawsze znajdzie się wielu zwolenników każdego z rozwiązań prowadzenia dystrybucji produktu. Prawda jest jednak prozaiczna, sprzedaż hurtowa to zawsze domena ludzi z kapitałem. Nie inaczej jest w przypadku hurtowni opon. Aby biznes hurtownika się kręcił potrzebny jest duży pieniądz. Nie mniej działająca hurtownia opon w Poznaniu, Warszawie czy każdym innym mieście może przynieść swojemu właścicielowi pokaźne, stałe źródło dochodu. Skąd więc ściągać opony i jak szukać rynków to ich sprzedaży?

Martwy przemysł oponiarski w Poznaniu

Import towarów przemysłowych z roku na rok zwiększa swoja wartość w praktycznie wszystkich krajach na świecie. Nic w tym dziwnego, gospodarki chłoną towary, które taniej wyprodukować za granicą niż w kraju docelowym. Nie inaczej jest z oponami, których nie produkuje się już w Poznaniu. Mimo bogatej historii, jedyna polska firma oponiarska Stomil już dawno zaprzestała produkcji ogumienia do samochodów osobowych. To smutne, ponieważ przez dziesiątki lat opony Stomil cieszyły się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i innych krajach bloku socjalistycznego. Opony w Poznaniu miały długą tradycję. Niestety zakład nie wytrzymał transformacji ustrojowej i zmienił zakres działalności na ogumienie do maszyn specjalistycznych i wojskowych.

Obecnie zdecydowaną większość opon na rynku stanowi ogumienie z importu. W takim świecie wielu wulkanizatorów próbuje sprzedawać opony nie tylko detalicznie, ale i hurtowo. Z różnym skutkiem. Hurtownia opon w Poznaniu czy praktycznie każdym innym mieście Polski to ciekawy biznes, który może podnieść rentowność całej firmy.

Hurtownia opon Poznań

Poznań to dobre miasto na rozpoczęcie działalności hurtowni opon. Wiąże się to przede wszystkim z lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo niemieckiej granicy oraz autostrada bezpośrednio do niej prowadząca to tylko niektóre z zalet sprawiających, że hurtownia opon w Poznaniu ma ekonomiczne podstawy żeby powstać i działać. Wiele fabryk opon oraz centrów dystrybucji popularnych marek oponiarskich znajduje się bowiem w Niemczech. To również kraj, w którym regularnie odbywają się największe imprezy targowe o tematyce oponiarskiej: Reifen Essen i  The Tire Cologne. Wizyta na takich imprezach rodzi ogromne możliwości spotkania nowych kontrahentów i podjęcia współpracy międzynarodowej, która przełożyć się może na wysoką rentowność funkcjonowania hurtowni opon w Poznaniu.

Hurtowa sprzedaż opon w Poznaniu

Każdy biznes aby był rentowny musi posiadać rozwinięte, zdywersyfikowane kanały sprzedaży. Nie inaczej musimy oceniać sytuację, jeżeli zależy nam, żeby nasza hurtownia opon w Poznaniu generowała zyski. W tym celu dobrze jest regularnie wystawiać się na licznych imprezach branżowych organizowanych w Polsce. To kolejna zaleta lokalizacji Poznania – w tym mieście odbywają się największe targi motoryzacyjne w Polsce – Poznań Motor Show.

Widzialność na targach to istotny element przy szukaniu kontrahentów do sprzedaży hurtowej. Inne to chociażby poszukiwanie dużych sklepów internetowych i stacjonarnych z oponami zarówno w kraju jak i za granicą. W końcu hurtownia opon nie musi sprzedawać tylko w Polsce.