Cięcie laserem to idealna metoda na to, aby osiągać idealne kształty

ciecie laserem

Cięcie materiałów może odbywać się metodą ręczną, w przypadku materiałów bardzo elastycznych, miękkich, poddających się tego rodzaju obróbce. W przypadku materiałów o większej twardości, jak blacha czy stal warto skorzystać z bardziej nowoczesnych metod, jak cięcie laserem. Czym jest taka technologia i jakie są jej główne zalety?

Obecnie, dzięki sprzyjające sytuacji gospodarczej mamy do czynienia z bardzo dużą ilością zamówień dotyczących produkcji elementów maszyn i urządzeń, elementów obudów maszyn, karoserii, a także części np. do linii produkcyjnych. Specjalistycznych elementów ze stali czy z blachy stanowczo często nie można wykonać metodą ręczną, z uwagi na grubość materiału, przymus stabilności wymiarowej bądź po prostu kształt, który można osiągnąć tylko i wyłącznie metodą mechaniczną.

Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy, która specjalizuje się w obróbce blach, w takiej usłudze, jak cięcie laserowe. Wtedy możemy być pewni, że nawet przy większych zamówieniach osiągniemy zamierzony efekt.

Cięcie laserowe – czym dokładnie jest?

Jak sama nazwa wskazuje materiały, które mają być poddane obróbce nie są cięte w sposób tradycyjny, ale z wykorzystaniem lasera o bardzo dużej mocy. Taki laser jest oczywiście sterowany komputerowo, przy pomocy odpowiedniej automatyki oraz oprogramowania.

Dane, które są niezbędne wprowadzane są do komputera, który następnie je przetwarza, porusza również ramieniem lasera, dając efekt cięcia lub wycinania.

Zobacz także: https://e-zwierciadlo.pl/dlaczego-warto-ciac-blache-laserem/

Doskonały efekt, równe krawędzie

Jedną z najważniejszych zalet wycinania laserowego, jest to, że cięcie jest dokładnie takie, jak w projekcie, dzięki temu uzyskujemy natychmiast taki efekt, jaki chcieliśmy. Bez przypalonych, poszarpanych, nierównych, nieestetycznych krawędzi.

Brak uszkodzeń materiału

Przy wycinaniu laserowym nie mamy do czynienia z uszkodzeniem materiału, nie zmieniają się jego parametry techniczne, również to przekłada się na optymalną odporność oraz wytrzymałość.

Dowolne kształty

Przy pomocy lasera z jednego arkusza blachy możemy wyciąć maksymalną ilość elementów. Nie ma więc zjawiska marnowania materiału. Maksymalna jest również precyzja i finezja ciecia. Z arkusza możemy wyciąć praktycznie dowolne litery, kształty, wzory – wszystko oczywiście w zależności od zapotrzebowania.