Szklane ściany – hit czy kit?

Szklane ściany i balustrady to element coraz chętniej wykorzystywany w domach oraz siedzibach firm. Bez wątpienia nadaje on wnętrzu nowoczesnego charakteru. Pomimo swojej popularności wiele osób nadal ma wątpliwości czy jest to dobre rozwiązanie. Przyjrzyjmy się więc zaletom i wadom szklanych ścian.

Szklane ściany – zalety

Wiele osób obawia się, że szkło może łatwo ulec uszkodzeniu. Niepotrzebnie. Szklane balustrady stworzone są ze specjalnego, wzmocnionego szkła, które odporne jest na uszkodzenia mechaniczne. Możne je spokojnie zamontować w zamkniętym pomieszczeniu nie obawiając się, że przy najmniejszym uderzeniu rozpadnie się ono na tysiące kawałków. Podobnie na balkonie lub tarasie – szklana balustrada jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ogromną zaletą szkła jest jego uniwersalność, która sprawia, że pasuje ono do większości aranżacji. Dzięki swojej przejrzystości materiał ten zapewnia większy dostęp do światła, co pozwala dodatkowo rozjaśnić pomieszczenie. Szkło powiększy je również optycznie. Niewątpliwą zaletę szklanych elementów stanowi również łatwość w ich czyszczeniu. Jeżeli jesteś zainteresowany montażem tego typu ścian w swojej przestrzeni, sprawdź w Google hasło szklane ściany w Lublinie.

Szklane ściany – wady

Pomimo mnóstwa zalet, każdy medal ma dwie strony. Jakie są wady szklanych ścian i balustrad? Główną z nich jest brak prywatności. Bez względu na to czy decydujemy się na ich montaż w firmie, w domu czy na tarasie – ich przezroczystość sprawia, że nie będziemy mieli zapewnionej prywatności. W przypadku osób, dla których ważna jest możliwość odizolowania się i skupienia, szklane ściany nie będą najlepszym rozwiązaniem.

Wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii czyszczenia. Tak jak wspomnieliśmy – szklane balustrady łatwo się czyści, ale równie łatwo ulegają one zabrudzeniom. Dodatkowo – ze względu na przezroczystość szkła – wszelkie zabrudzenia się dobrze widoczne, co sprawia, że trzeba poświęcić dużo czasu na ich mycie. Każdy indywidualnie już musi zdecydować czy szklane ściany są czymś dla niego, czy wręcz przeciwnie. Oprócz nich warto zaopatrzyć się również w inne elementy wyposażenia wyszukując w Google frazę lustra w Lublinie.