Posadzki anhydrytowe to bardzo ciekawy wybór podczas tworzenia podłogi w domu. Oto kwestie, które zdecydowanie warto jest o niej wiedzieć.
Jak dokładnie wygląda charakterystyka posadzek anhydrytowych?
Podczas tworzenia naszego domu, zawsze próbujemy zadbać o jak najwyższą jakość materiałów, które będziemy w tym procesie wykorzystywać. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej osób z zaciekawieniem spogląda na taki wyrób, jak posadzki anhydrytowe. Czym one jednak właściwie są? Właśnie od tego pytania zaczniemy ten tekst. Ogólnie rzecz ujmując, wylewki i posadzki anhydrytowe są obecnie bardzo dobrą alternatywą dla posadzek cementowych. Są one stworzone z tak zwanego spoiwa anhydrytowego, czyli bezwodnego siarczanu wapnia, który jest oczywiście wypełniaczami i upłynniaczami. Jeżeli chodzi o jego cechy, z pewnością warto w tym momencie wspomnieć o jego gładkości, która pozwala między innymi na samoistne wytworzenie równej powierzchni. Jest to bardzo wygodne, bowiem do tego nie potrzeba żadnego mechanicznego wspomagania – jest to substancja samopoziomująca.
W jakich zastosowaniach posadzki anhydrytowe sprawdzą się najlepiej?
Mówiąc o posadzkach anhydrytowych, z pewnością trzeba w pierwszej kolejności wspomnieć o pomieszczeniach, w których będzie montowane ogrzewanie podłogowe, tworzone między innymi przez firmę Termolit. Posadzka tego typu nagrzewa się o wiele szybciej niż na przykład podkład cementowy, dzięki czemu nie potrzebujemy aż takiej energii, by móc efektywnie ogrzać podłogę. Bardzo dobrze posadzka anhydrytowa sprawdzi się również w momencie, gdy musimy stworzyć pomieszczenie bez większego nacisku na strop – posadzka anhydrytowa jest bowiem również stosunkowo lekka.
Ile średnio będzie nas kosztować posadzka anhydrytowa?
Mówiąc o posadzce anhydrytowej, z pewnością ciekawym aspektem jest jej cena. Worek o masie 30 kilogramów będzie nas kosztować w granicach 25-30 złotych. Powinien on starczyć na pokrycie jednego metra kwadratowego, co idealnie pokazuje, iż nie jest to droga inwestycja.
Leave a Reply