Stomatologia dziecięca – o czym mowa w praktyce?

stomatolog

Stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja zajmuje się zarówno profilaktyką, jak i leczeniem zębów u małoletnich osób. Specjaliści w tej dziedzinie stosują nowoczesne i mało inwazyjne metody, które minimalizują dyskomfort małych pacjentów. O czym mowa w praktyce? Wyjaśniamy.

Stomatologia dziecięca – zakres usług

Stomatologia dziecięca w Warszawie na Bielanach oraz w innych miejscach polega głównie na działaniach profilaktycznych. Lekarz specjalista dba o jakość uzębienia małego pacjenta i troszczy się o to, aby mógł cieszyć się dobrym zdrowiem. W ramach działań profilaktycznych wykonuje się między innymi lakierowanie oraz lakowanie. Są to zabiegi bezbolesne, które powinny być przeprowadzane regularnie.

Oprócz profilaktyki niezwykle ważną kwestią są także działania z zakresu leczenia zębów na których pojawia się wczesna próchnica. W wielu przypadkach stomatolog nie musi sięgać po wiertło. Stosuje do tego celu delikatne narzędzia, które pozwalają w maksymalnym stopniu uniknąć dyskomfortu u dziecka. Takie leczenie dotyczy tylko i wyłącznie niedojrzałych zębów stałych. Zęby mleczne leczy się mniej inwazyjnymi sposobami.

Stomatologia dziecięca – co oferuje dobry specjalista?

W ramach podstawowych usług stomatologicznych możemy znaleźć między innymi bezbolesne wyrywanie zębów mlecznych w Piasecznie oraz szereg innych zabiegów realizowanych z największą dbałością o komfort dziecka. Warto zwrócić zwłaszcza uwagę na to, że dobry stomatolog ma wyjątkowe podejście do małego pacjenta. Pozwala to tym samym zmniejszyć jego dyskomfort oraz stres.

Oprócz szeregu różnych zabiegów dentysta specjalizujący się w pedodoncji rozmawia z dzieckiem na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Edukuje również rodziców w jaki sposób nauczyć małoletniego prawidłowych zachowań i jak wpoić mu zdrowe nawyki.

Wizyta w gabinecie lekarskim i przeprowadzenie kontroli pozwoli ustrzec dziecko przed problemami w późniejszym wieku. Zwłaszcza jeśli chodzi o wady zgryzu oraz inne problemy, które mogą wpłynąć na nieprawidłowy rozwój zębów.