Ciuchy na upały

Podczas trwania dużych upałów arsenał rzeczy, które możemy włożyć jest znacznie mniejszy. Kiedy słońce cały czas dopisuje to mamy większą ochotę na spędzanie czasu poza domem, na świeżym powietrzu. Nie jest jednak łatwo dopasować ubiór do panujących warunków pogodowych.

Podczas dużych upałów trzeba szczególnie uważać, żeby nie zakładać nic co nazbyt obnaża ciało. Można się łatwo nabawić alergii słonecznej lub oparzeń skóry. Ale z drugiej strony w czasie, gdy na dworze nieustannie jest wysoka temperatura trudno jest dobrać takie ubrania, żeby czuć się dobrze, wyglądać zachwycająco i dostosować się do panującej pogody.

Najlepsze na wysokie temperatury są takie kroje, które nie są zbytnio dopasowane do ciała. Daje to komfort swobodnego poruszania się i umożliwia przepływ powietrza między skórą a tkaniną. Dobrze także zwracać uwagę na materiały, z których wykonane są rzeczy. Najlepiej sprawdzają się tkaniny naturalne, które przepuszczają powietrze i nie powodują nadmiernego pocenia. Tutaj należy wybierać bawełnę, len i materiały z naturalnych nici bio, na przykład bambusowych.

Dobrym rozwiązaniem są również modele, które są prześwitujące, mają elementy grubo tkane, z dużą ilością otworów. Nie warto rezygnować z nakrycia głowy. Sportowa czapka z daszkiem występuje w wielu sieciówkach w bardzo wielu różnych wzorach. Świetnym rozwiązaniem na wysoką temperaturę są również wszelkiego rodzaju kapelusze. Będą doskonałe na plaże czy wczasy. W mieście można zdecydować się na noszenie modeli, które nie przyciągają aż tak uwagi – te z mniejszym rondem.

Na upały – kombinezon

Lato daje się nam we znaki. Jest gorąco i wszyscy najchętniej wyjechalibyśmy na urlop. Wczasy nad wodą to idealny sposób na orzeźwienie. Marzymy o tym, by móc popluskać się w jeziorze i poleżeć na plaży w samym stroju kąpielowym. Niestety, siedząc w pracy możemy tylko pomarzyć o takich przyjemnościach. Nie wszystkim nam jest dane pracować w biurze z klimatyzacją.

Część z nas działa w terenie i ma kontakt z ludźmi. Wtedy mimo upałów, musimy wyglądać profesjonalnie, obowiązuje nas dress code. Nie możemy nosić krótkich spódniczek ani szortów. Nie dla nas koszulki bokserki i kolorowa biżuteria z plastiku. Jak w takiej pracy odnaleźć letni luz i nie poddać się fali upałów?

Odpowiedzią może być przewiewny i modny tego lata kombinezon. Wykonany z delikatnego materiału nie przylega do ciała i świetnie przepuszcza powietrze. Nie jest opinający, czujemy się w nim luźno i swobodnie. Nie krępuje ruchów, możemy w nim biegać i podnosić ciężary, kombinezon na pewno nam tego nie utrudni. W sklepowej ofercie znajdują się różne wzory kombinezonów. Część z nich ma długie nogawki i świetnie nadaje się jako strój do pracy.

Dzięki zabudowanym ramionom i zasłoniętym nogom nie będziemy przesadnie roznegliżowani. W takim stroju nadal będziemy wyglądać dobrze, a upalne lato nie będzie nam straszne. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś przewiewnego na urlop, w sklepach możemy poszukać innych wzorów. Wśród nich znajdziemy także kolorowe ubrania z krótkimi nogawkami. Będziemy czuć się podobnie jak w sportach, ale jednocześnie bardziej przewiewnie. Kombinezon sprawdzi się w każdej sytuacji.