Peeling kawowy na cellulit

cellulit i peeling z kawy

Kobiety w walce z cellulitem, dbając o swój nieskazitelny wygląd, sięgają do półek z drogimi i często niezbyt skutecznymi kosmetykami. Niekiedy warto się powstrzymać, aby zauważyć to, co daje nam sama natura. Istnieje wiele metod walki ze skórką pomarańczową. Warto jednak przyjrzeć się peelingowi bliżej. Większość kobiet wie, na czym on polega. Jest to nic innego, jak złuszczanie martwego naskórka, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, wygładzona, a jej koloryt staje się bardziej równomierny. Gotowych peelingów w drogeriach mamy bardzo wiele, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie go w domowych warunkach ze składników, jakie nam odpowiadają, bez dodatku zbytecznej i często powodujące alergie chemii. Peeling pobudza również krążenie krwi, dzięki czemu skóra lepiej przyjmuje kosmetyki po nim aplikowane.

Peeling z jakich składników?

Szczególną rolę w kosmetologii, odgrywa kawa. Jest ona dostępna w większości różnorodnych kosmetyków do ciała i twarzy. Posiada wiele cennych zalet m.in poprawia elastyczność skóry wspomagając tym samym walkę z cellulitem. Kawa ma właściwości przeciwzapalne i bardzo dobre chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dlatego też, warto przygotować w domu peeling kawowy na cellulit, który ma ogromny potencjał leczniczy i naprawczy. Czytaj więcej: https://verdelab.pl/peeling-kawowy-na-cellulit-skuteczna-metoda-na-cellulit/

Jak przygotować peeling z kawy?

Peeling z fusów kawy na cellulit, jest bardzo prosty w przygotowaniu i nie wymaga żadnego doświadczenia oraz posiadania trudno dostępnych produktów. Podstawą jest kawa, którą zaparzamy po turecku. Ważne jest, aby była ona z dużą ilością fusów. Po ostygnięciu kawy, należy ją wymieszać z dowolnymi składnikami. Może to być: sól (drobnoziarnista/gruboziarnista), cukier, imbir lub cynamon. Do tak przygotowanej mieszanki dodać oliwkę do ciała lub żel pod prysznic, aby całość nabrała spójności. Wszystkie składniki, należy dokładnie razem wymieszać, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Należy pamiętać, iż nie może ona być zbyt rzadka. Kawowy peeling na cellulit, nakłada się nawodnione ciało, a następnie delikatnymi okrężnymi ruchami, wmasowujemy przyrządzoną masę w ciało. Po masażu, należy mocno spłukać skórę.

Peeling kawowy – efekty

To, że peeling kawowy na cellulit efekty daje znakomite, można się przekonać już po pierwszym jego zastosowaniu. Jednak peeling kawowy cellulit zniszczy dopiero, podczas regularnego jego stosowania. Jednorazowe jego zastosowanie, nie przynosi w zasadzie żadnych zmian w obrębie skórki pomarańczowej. Po kilkukrotnym jego użyciu, działa wyszczuplająco i poprawia znacznie stan skóry. Według naukowców peeling z kawy na cellulit ma ogromny wpływ na likwidację skórki pomarańczowej. Nie tylko pomaga w jej pozbyciu się, ale także sprawia, iż skóra na udach czy pośladkach, stanie się pięknie wygładzona i silnie ujędrniona. Peeling z kawy na cellulit redukuje także tkankę tłuszczową i stymuluje jej komórki (adipocyty) do spalania tłuszczu.

Podsumowanie

Wybierając sposób walki z cellulitem, należy brać pod uwagę wiele czynników i aspektów, które pozwolą nam uzyskać zadowalający efekt. Kobiety, które są zdesperowane i dysponują wysokim budżetem, decydują się przeważnie na medycynę estetyczną i zabiegi u kosmetyczki. Z kolei te, które cenią sobie domowe zacisze, posiadają mniejszy budżet, wybierają naturalne kosmetyki i samodzielnie przygotowane specyfiki. Oszczędzają w ten sposób niepotrzebny stres (związany z zabiegiem i oczekiwaniami, co do efektów) oraz pieniądze. Pamiętajmy, iż nie zawsze drogi kosmetyk, czy zabieg jest w stanie zapewnić stuprocentową satysfakcję z uzyskanego efektu. Zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu. Warto również wypróbować dobry krem na cellulit np. VIALISE