Pielęgnacja biustu – czy warto?

czy warto pielegnowac biust

Kobiece piersi kobiety otrzymują w określonym kształcie i rozmiarze. Jednakże dzięki odpowiedniej pielęgnacji każda kobieta może poprawić ich wygląd i jędrność. Każda kobieta musi także pamiętać o pielęgnacji w ramach profilaktyki raka piersi. Zazwyczaj wystarcza pielęgnacja biustu w domu.

Kiedy dbać o piersi?

Młode dziewczęta do pielęgnacji biustu potrzebują tylko zwykłego balsamu lub oliwki dla dzieci. Natomiast z upływającym czasem konieczne jest sięgnięcie po bardziej odżywcze kosmetyki, aby zapobiec zwiotczeniu skóry i utraty przez nią jędrności. W takim wypadku konieczne jest stosowanie produktów poprawiających napięcie skóry. Takie kremy można znaleźć w ofercie sklepu https://frashe.pl.
Dodatkowo przy okazji regularnej pielęgnacji biustu kobiety powinny kontrolować powstawanie niebezpiecznych dla zdrowia zmian w tkance gruczołowej. Odmienne wymagania niesie ze sobą pielęgnacja biustu w ciąży.

Jakie działania wchodzą w skład pielęgnacji piersi?

Dla pewności warto wykonywać regularne badania jak USG i mammografia. Badania pozwolą określić jak tkanka dominuje w piersiach, a może to być tkanka:

Gruczołowa (badania powinno wykonywać się regularnie USG),
tłuszczowo-gruczołowe (oprócz USG powinno regularnie wykonywać mammografię) lub z przewagą tkanki tłuszczowej (także oprócz USG powinno regularnie wykonywać mammografię).

Chcąc zapobiec starzeniu się skóry piersi warto zadbać także o odpowiednią dietę. W menu powinny znaleźć się takie składniki aktywne do pielęgnacji biustu jak:

• kwasy omega-3,
• błonnik,
• limonen,
• warzywa i owoce,
• w szczególności ciemne winogrona i sok z nich, a nawet wino (zawierają resweratrol),
• zielona herbata.

Należy również zapamiętać, że piersi są podtrzymywane przez mięśnie klatki piersiowej, ramion i grzbietu. z tego powodu wskazane są regularne ćwiczenia tych partii ciała, aby wyeksponować biust. Do takich ćwiczeń zalicza się:

motylki (w leżeniu na plecach należy ugiąć nogi w kolanach, a ręce rozłożyć na boki i krzyżować nad biustem napinając mięśnie klatki piersiowej),
pompki (w leżeniu na brzuchu należy ugiąć nogi w kolanach, a ciało oprzeć na rękach i kolanach po czym zbliżać ciało do podłogi i z powrotem),
ściskanie piłki (siedząc po turecku należy ściskać piłkę oburącz).

Kolejnym elementem pielęgnacji piersi jest stosowanie odpowiedniego produktu (jak krem, balsam czy serum) i jego aplikacja poprzez masaż. Piersi to połączenie tkanki tłuszczowej, łącznej oraz gruczołów mlecznych. Z kolei kształt jest im nadawany poprzez skórę i mięśnie klatki piersiowej. Na wygląd tego obszaru mają wpływ:

wahania wagi,
zmiany hormonalne czy karmienie piersią.

O wygląd piersi warto zadbać zawczasu, a podstawowe działania mają na celu nawilżenie, pobudzenie mikrokrążenia oraz uelastycznienie skóry, czyli pielęgnacja biustu każdego dnia. W przypadku, gdy domowe sposoby na poprawę wyglądu piersi to za mało, warto zapoznać się z tematem pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetycznym. Dopiero wspólna pielęgnacja biustu w domu i gabinecie kosmetycznym może przynieść oczekiwane efekty.

Jak wykonywać masaż skóry piersi?

Masaż tych okolic ciała powinien być wykonywany delikatnie z uwagi na cienką i wrażliwą skórę w tym miejscu. Stosowane do pielęgnacji produkty powinny być wmasowane delikatnymi, okrężnymi ruchami. W trakcie masażu powinno pomijać się brodawki. Chcąc osiągnąć efektowny i atrakcyjny wygląd piersi należy regularnie stosować wszystkie działania pielęgnacyjne, a masaż wykonywać każdego dnia. Można także, od czasu do czasu, zastosować maseczkę na piersi poprzez nałożenie grubszej warstwy produktu nawilżającego. Masaż piersi można również wykonywać zimną wodą. W takim przypadku należy używać strumienia wody naprzemiennego (raz chłodnego, raz ciepłego) zataczając nim koła wokół piersi. Do masażu można również użyć męskich rąk. Partner powinien wykonać 300 kolistych ruchów na każdą pierś. W ramach domowych sposobów można skorzystać z ujędrniającego kompresu na piersi, do którego potrzeba tylko podgrzanej oliwie, którą należy nasączyć kawałek gazy, a następnie położyć na dekolcie i piersiach, gdyż pielęgnacja biustu i dekoltu ma znaczenie. Aby efekty masażu były widoczne należy stosować je regularnie, nie zapominając przy tym o codziennym wmasowywaniu produktu nawilżającego. Na pewno piersi będą bardziej kształtne i jędrne.