Najlepsze serum do twarzy – czyli jakie?

pielegnacja twarzy

Najlepsze serum do twarzy warto wybierać metodą prób i błędów. Dobrze jest wybrać odpowiedni kosmetyk, ponieważ powinien być on kluczowym elementem codziennej pielęgnacji. Aby dobrze zadbać o naszą skórę, warto jest stale wzbogacać naszą kosmetyczkę chociażby o krem nawilżający. Jak jednak dobrać odpowiednie serum, aby wykorzystać wszystkie jego właściwości? Podpowiadamy.

Najlepsze serum do twarzy – zalety stosowania

Serum do twarzy jest skoncentrowanym preparatem, który posiada oleiste podłoże, a jego konsystencja jest płynna. Należy je stosować zawsze na oczyszczoną skórę twarzy, a także bezpośrednio przed nałożeniem kremu. W połączeniu z delikatnym wmasowaniem produktu, serum łatwo się wchłania i nie pozostawia uczucia tłustego filmu czy napięcia naskórka.

Wdrożenie tego produktu do swojej pielęgnacji można rozpocząć w okolicy 20. roku życia, jako przeciwdziałanie starzenia się skóry. Po 25. roku życia procesy starzeniowe znacznie się nasilają, produkcja kolagenu spowalnia, a twarz staje się mniej napięta. Na początek przygody z tym preparatem świetnie sprawdzi się także dodatek witaminy C bądź E, który poprawi koloryt i napięcie skóry.

Jak dobrać serum do typu cery?

Krem nawilżający jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji, jednak to dobór odpowiedniego serum daje większe możliwości. Działa ono bowiem mocniej i w bardziej skoncentrowany sposób. Na rynku kosmetycznym można wyróżnić na przykład produkty z antyoksydantami. Zalecane są osobom zmagającym się z przebarwieniami i szarym odcieniem cery. Tego typu produkt neutralizuje wolne rodniki, a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu.

Najlepsze serum do twarzy posiada również właściwości złuszczające oraz nawilżające. W składzie takich kosmetyków znajdziemy kwas glikolowy, który odpowiada za wygładzenie cery, a także goi blizny potrądzikowe. Wspomaga cerę przy redukcji zmarszczek. Nie można zapominać jednak o właściwym nawilżeniu. Utrata optymalnego poziomu wilgoci powoduje szybsze procesy starzeniowe skóry. Dzięki serum nawilżającemu woda transportowana między komórkami nie wyparowuje, co wspomaga naturalne mechanizmy obronne naskórka.

Producenci takiego typu produktów zalecają stosowanie ich codziennie, jednak zbyt wysokie stężenia mogą wywoływać podrażnienia, a nawet zaczerwienienie cery. Dobrze jest więc zacząć stosować je od 2 do 3 razy w tygodniu. Aby uzyskać dobre efekty, można je nałożyć na całą noc. Wtedy cera idealnie się regeneruje, co pozwala produktowi na silniejsze działanie. Skoncentrowany preparat najlepiej połączyć z takimi kosmetykami, jak peeling czy krem nawilżający. Oczyszczona twarz lepiej wchłonie dalsze etapy pielęgnacji.