Na co zwracać uwagę kupując kolczyki wiszące?

Podczas wyboru kolczyków ważne jest wcześniejsze określenie kształtu naszej twarzy aby dobrać odpowiedni model. Nie inaczej wygląda sytuacja z kolczykami wiszącymi. Rodzajów takiej biżuterii jest wiele począwszy od delikatnych kolczyków w formie łańcuszka, poprzez klasyczne złote koła aż po srebrne kolczyki wiszące bogato zdobione kamieniami szlachetnymi.

Sprawdź jaki kształt ma twoja twarz!

Jeżeli nasza twarz ma kształt koła i chcemy ją nieco wysmuklić to wybierzmy jak najdłuższe kolczyki. Aby wyostrzyć rysy twarzy kupmy kolczyki w kształcie trójkątów,  kwadratów czy innych kanciastych form. Posiadaczki trójkątnej twarzy powinny wybierać kolczyki wiszące, których najszersza część znajduje się na wysokości brody. Polecane są wiszące kolczyki zakończone jakimś sporym i rzucającym się w oczy elementem. Przy twarzy kwadratowej sprawdzą się kolczyki o opływowych kształtach łezek i owali, które złagodzą nieco rysy twarzy.

Ulubione fryzury a długie kolczyki

Dobieranie wiszących kolczyków do fryzury jest niezwykle ważne aby jedno współgrało z drugim, tylko wówczas kolczyki będą odpowiednio wyeksponowane. Szczególnie wymagające są w tej kwestii właśnie kolczyki wiszące. Jeśli lubimy nosić długie, rozpuszczone włosy to mało prawdopodobne aby wiszące kolczyki ładnie się wówczas układały. W duże koła włosy po prostu się wplączą, podobnie jak w wiszące kolczyki w formie łańcuszków. Aby kolczyki dobrze się prezentowały najlepiej jest związać włosy w kok lub kucyk. Jeśli nosimy włosy rozpuszczone warto zakładać je za ucho, kolczyki będą wtedy widoczne i nie wplączą się nieestetycznie we włosy. Ponadto wybierając wiszące modele do noszenia z rozpuszczonymi włosami lepiej zdecydować się na większe i bardziej masywne kolczyki. Nie zginą one wtedy w burzy loków.

Kolczyki wiszące a ubranie

Jeżeli kupujemy kolczyki wiszące z założeniem, że chcemy je często czy nawet codziennie nosić to w zasadzie wszystko ma znaczenie, nawet to w co najczęściej się ubieramy. Nie chcemy przecież aby okazało się, że piękne kolczyki leżą w szufladzie bo zwyczajnie nie pasują do ubrań, które najchętniej zakładamy. Tutaj kwestią szczególną jest długość wiszących kolczyków. Jeżeli jesteśmy miłośniczkami koszul z kołnierzykiem, bądź też takiego stroju wymaga nasza praca to zdecydowanie nie powinnyśmy wybierać długich kolczyków. W kontakcie z kołnierzem mogą się one zaginać i źle układać. Podobnie ma się sytuacja z obszernymi golfami, których gruby materiał sięga wysoko pod brodę. Szeroki przy szyi golf nie będzie dobrze wyglądał z wiszącymi kolczykami. W takiej sytuacji należy wybrać krótsze modele. Z kolei golf cienki o przylegającym do ciała materiale może być pięknym tłem dla długich kolczyków. Ważne aby biżuteria się o niego nie zahaczała. Najwygodniej jest nosić wiszące kolczyki latem, kiedy ubieramy się w lekkie, odkrywające ramiona sukienki i bluzki. Do takiej stylizacji wiszące kolczyki pasują idealnie, gdyż subtelnie podkreślają odkrytą szyję i ramiona.