Krynica Morska – dlaczego warto ją odwiedzić?

Krynica Morska to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Liczne atrakcje, bliskość tras szybkiego ruchu i unikatowy klimat tej części pomorza sprawiają, że każdy, kto odwiedzi Krynicę Morską, ma ochotę wrócić do niej na kolejne wakacje.

Mieszkając w jednym z komfortowych apartamentów w budynku PORT-KRYNICA, wszystkie atrakcje kurortu są na wyciągnięcie ręki. Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej? Czy Krynica to odpowiedni kurort dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu? Jakie atrakcje czekają na turystów odwiedzających tę popularną miejscowość wakacyjną?

Doskonałe położenie Krynicy Morskiej: Zalew Wiślany i Morze Bałtyckie

Krynica to doskonały kierunek wakacyjny, dla osób, które na samą myśl o korkach na półwyspie mają ochotę porzucić swoje wakacyjne plany. Droga do kurortu zajmie do 4 godzin spokojnej jazdy, jeśli wyjeżdżamy z centralnej polski. Krynica jest świetnie skomunikowana z Gdańskiem, co kilkanaście minut, z okolic dworca głównego odjeżdżają autobusy podmiejskie, dowożące turystów i mieszkańców do centrum miejscowości. Rozsądną opcją jest dojechanie do Gdańska szybkim pociągiem Pendolino i przesiadka w bus lub autobus. Bliskość Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy sprawia, że także goście z zagranicy wygodnie dojadą do swojego apartamentu wakacyjnego nad morzem.

Atrakcje Krynicy Morskiej: oferta dla miłośników sportów wodnych

Krynica Morska to raj dla lubiących aktywny wypoczynek. Zalew Wiślany i Morze Bałtyckie dają wiele możliwości na niebanalne spędzenie wolnego czasu. Działa tu wiele renomowanych szkółek windsurfingu, umożliwiających zgłębienie tajników tego trudnego sportu. Na fanów szybkiej jazdy czekają łodzie typu RIB i skutery wodne. W pobliskiej marinie można wypożyczyć jacht, łódź lub katamaran. Popularne są także wyjazdy do Krynicy, podczas których organizowane są szkolenia na patent sternika.

Krynica Morska: przyroda i przyjemny mikroklimat

Krynica Morska otoczona jest lasami, pełnymi grzybów. Turyści spędzający tu wakacje mają do wyboru wiele szlaków pieszych i rowerowych, idealnych na krótsze i dłuższe wycieczki. Panujące tu temperatury są znacznie przyjemniejsze od hiszpańskich i greckich upałów. Przyjemna bryza sprawia, że nawet podczas 30-stopniowych upałów, osoby starsze i dzieci czują się tu komfortowo.

Wakacje nad morzem: komfortowa baza noclegowa Krynicy Morskiej

Krynica to kameralna miejscowość, która wraz z nadejściem lata zamienia się w tętniący życiem kurort. Chcąc spędzić urlop w komfortowych warunkach, należy rezerwować pobyt możliwie najwcześniej. Miejsc takich, jak apartamenty wakacyjne PORT-KRYNICA nie ma w okolicy wiele i pobyt w komfortowych mieszkaniach z widokiem na Zalew Wiślany rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zatrzymując się w jednym z apartamentów PORT-KRYNICA zyskujemy komfortową bazę wypadową do zwiedzania okolicy, z której wszędzie jest blisko. Dojście do centrum miejscowości zajmie jedynie kilka minut.

Krynica Morska to kurort warty odwiedzenia. Niezależnie od wieku, płci i zasobności portfela, każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Artykuł sponsorowany: Port-Krynica.pl