Lekki dach zielony – czym się charakteryzuje?

zielony dach

Dachy zielone mogą być naprawdę świetnym rozwiązaniem, które przyczyni się do poprawy stanu powietrza w miastach, a także pomoże z problemem jakim jest brak miejsca, w których mogą być magazynowane wody odpływowe. Nie każdy dach jest jednak przystosowany na ciężki system. Rozwiązaniem jest lekki dach zielony. Czym on się charakteryzuje i kto może go wykonać?

Kto wykonuje lekki dach zielony?

Istnieje naprawdę wiele firm, których specjalizacją są zielone dachy, lecz nie wszystkie są w stanie wykonać lekki dach zielony, który sprawdzi się na dachach, których nośność nie jest wielka. Aby znaleźć takie przedsiębiorstwa możemy skorzystać z internetu, w którym nie powinno to stanowić większego problemu.

Chcąc zamontować lekki dach zielony konieczne jest postawienie na fachowców, którzy oferują projektowanie dachów zielonych i będą w stanie go dostosować do naszego dachu lub pomóc w jego przystosowaniu do nieco cięższego systemu dachu zielonego. W ten sposób można liczyć na najlepsze efekty.

Czym charakteryzuje się lekki dach zielony?

Przede wszystkim tym, z czego skonstruowane są warstwy. Są one tworzone z myślą o tym, by były jak najlżejsze. System GF Super Light oferowany przez firmę Green Flor nadaje się na dachy o bardzo lekkiej konstrukcji, których nośność wynosi zaledwie od 35 do 45 kilogramów. Można ich użyć zarówno do dachów płaskich, jak i lekko pochylonych. Taki dach składa się z pięiu warstw.

Na samym dnie znajdziemy warstwę ochronną stworzoną z geowłókniny ochronnej. Jej waga to zaeldwie 0,25 kg/m2. Niewiele więcej, bo 0,6 kg/m2 waży warstwa drenażowa, a dokładniej drenaż kubełkowy GF DREN B. Nad nim znajdziemy kolejną bardzo lekką warstwę. Mowa tu o warstwie filtracyjnej stworzonej ze specjalnej geowłókniny. Warstwa przedostatnia skłąda się z geowłókniny magazynującej, której waga to od 9 do 11 kg/m2. Najcięższa jest oczywiście warstwa roślinna, gdyż waży ona od 25 do 35 kilogramów na metr kwadratowy. Mimo wszystko całość jest na tyle lekka, że dobrze sprawdzi się na dachach o niskiej nośności.