Garnitur idealny, czyli jak powinien na nas leżeć?

Dobry garnitur to inwestycja na kilka lub nawet kilkanaście lat – na ślub, spotkanie biznesowe lub święta. Sprawdź jak powinien leżeć garnitur Twoich marzeń.

Garnitur męski to kwintesencja stylu. Dobrze dopasowany garnitur to inwestycja na lata. Najlepsze tkaniny, interesujące wzory, ciekawe wzornictwo i staranność wykonania. Tak można w skrócie opisać garnitur marzeń dla każdego stylowego mężczyzny. Dlatego sprawdź nasze rady i zwrócić uwagę na to co sprawia, że garnitur leży na nas jak druga skóra.

Jak powinien leżeć garnitur – wybieramy rozmiar

Konieczne jest idealne dopasowanie garnituru do naszego typu sylwetki. Choć dla niektórych poszukiwania są długie i trudne – to zdecydowanie warto się pomęczyć dla efektu końcowego. Każdy ma inną budowę ciała i nikt nie jest proporcjonalny. Jeśli jesteś szczupły i wysoki, Twoim sprzymierzeńcem będą taliowane garnitury. Natomiast jeśli chcesz optycznie wysmuklić swoją figurę, skorzystaj z kamizelek – nie dość, że świetnie wyglądają, to jeszcze wyszczuplają. Długość spodni zależy od ich szerokości. Im węższe nogawki, tym długość powinna sięgać do kostki/cholewki buta. Najszersze możliwe spodnie mogą opadać do połowy obcasa butów do garnituru. Marynarka powinna również zasłaniać pośladki i kończyć się na linii ud. Jak sprawdzić czy rozmiar jest dobry? Sprawdź czy na plecach nie tworzą się marszczenia i fałdy.

Jak powinien leżeć garnitur – wybieramy koszulę

Koszula to dopełnienie marynarki. Do garniturów – niezależnie od pogody – należy ubierać koszule z długim rękawem. Można je ozdobić spinkami, które również muszą być dopasowane kolorystycznie do innych dodatków. Koszula powinna być wykonana z najwyższej klasy materiału, np. 100% naturalnej bawełny. Dzięki temu skóra będzie mogła oddychać przez cały dzień stresu. Sprawdź czy kołnierzyk nie odstaje, a także czy mankiety koszulki lekko wychodzą poza rękaw marynarki (powinien być odsłonięty na 1-2 cm.).

Jak powinien leżeć garnitur – diabeł tkwi w dodatkach

Pamiętaj o dopasowanym krawacie, który stworzy spójną całość z garniturem. Jeśli klapy marynarki są szeroki – wybierz szerszy krawat. Jeśli klapy są węższe – krawat również musi być węższy. Proporcje są bardzo istotne. Skarpetki wybieraj dłuższe, aby przy odsłonięciu nogawki, nie było widać łydki. Pamiętaj o doborze eleganckiej poszetki. Dla fanów zegarków – im bardziej prosty i klasyczny model – tym lepiej! Pasek do spodni wybierz skórzany, najlepiej takim samym jak kolor obuwia.