Kiedy zdecydować się na sprzedaż mieszkań z biurem nieruchomości?

Wbrew pozorom sprzedaż mieszkania to nie tylko zrobienie kilku zdjęć i wrzucenie ogłoszenia na popularne portale ogłoszeniowe. Aby sprzedaż była szybka i efektowna, ogłoszenie musi zostać odpowiednio przygotowane. Niezależnie czy chcemy sprzedać mieszkanie czy je kupić, musimy pamiętać, że wiąże się to z dopełnieniem licznych formalności. Wówczas nieoceniona może stać się pomoc pośrednika nieruchomości.

Biuro nieruchomości – w czym będzie potrzebne?

Pośrednik nieruchomości to osoba, która nie tylko przyjdzie zrobi zdjęcia i da ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w internecie. To osoba, która zadba o każdy szczegół, na każdym etapie sprzedaży czy kupna. Sprzedaż mieszkań w Słupsku, wymaga przygotowania odpowiedniego ogłoszenia. Współpraca z biurem nieruchomości, pozwoli zaoszczędzić czas. Biuro ma w swoich zasobach bazę klientów, którzy poszukując mieszkań czy domów. Dzięki temu, może nasze ogłoszenie polecić potencjalnym kupcom. Zadba także o wygląd ogłoszenia i umieszczenie go na popularnych serwisach, na wysokich miejscach wyszukiwania. Biuro nieruchomości przygotuje lub znajdzie dla nas odpowiednie ogłoszenie. Zajmie się też negocjacjami z potencjalnymi nabywcami lub sprzedającymi. Przygotuje i dopilnuje wszelkich formalności.

Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości?

Współpraca z biurem nieruchomości to przede wszystkim oszczędność czasu. Pośrednik nieruchomości, zatrudniony w Innova House, nie tylko przygotuje ogłoszenie, ale zajmie się także przyprowadzaniem potencjalnych klientów na nieruchomość. Po jego stronie będzie leżała prezentacja nieruchomości i odpowiadanie na pytania klientów. Pośrednik będzie mógł także sprawdzić czy potencjalni kupujący są uczciwi i czy mają zdolność kredytową. Sprzedający samodzielnie nie ma tak szerokiej wiedzy na temat cen transakcyjnych na rynku nieruchomości i może mieć trudność z realną oceną oferty składanej przez kupującego.

Znajomość rynku i trendów, a także oszczędność czasu to główne plusy, przemawiające za współpracą z biurem nieruchomości.