Jak w praktyce wygląda instalacja paneli fotowoltaicznych?

fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne to bardzo popularna metoda oszczędności, która występuje już na wielu domach w Polsce. Dzięki nim gospodarstwa domowe mogą z powodzeniem usamodzielnić się od zewnętrznych dostawców. Coraz bardziej popularne są również farmy paneli fotowoltaicznych, jednak ta metoda jest stosowana w przypadku dużych firm. W przypadku gospodarstw domowych panele fotowoltaiczne instaluje się bardzo często na dachach budynków gospodarczych, aby taka instalacja przebiegła sprawnie, trzeba zadbać o profesjonalną firmę, która zajmie się montażem. Gdzie taką znaleźć i jak wygląda instalacja?

Jak wygląda instalacja paneli fotowoltaicznych?

Na samym początku trzeba wybrać oczywiście dobre miejsce, które będzie bezpieczne do założenia paneli oraz będzie stało w takim miejscu, gdzie przez większość dnia dochodzą promienie słoneczne, ustawienie paneli w cieniu nie będzie dobrym rozwiązaniem. Kolejnym etapem będzie wybranie firmy, która zajmuje się instalacją paneli, dobrym przykładem może być firma Remor, która zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych w Szczecinie. Ma ona duże doświadczenie w instalacji paneli na dachach domów, a nawet na budowie farm fotowoltaicznych. W przypadku montowania paneli na dachu budynku należy wybrać odpowiedni kąt, panele montuje się na ogniwach tak, aby miały azymut najbliższy kierunkowi południowemu, a kąt nachylenia wahał się od 25 do 50 stopni. W Polsce najczęściej wybiera się kąt 35 stopni. W kolejnym etapie panele układane są na stelażach, których zadaniem jest korygowanie ich nachylenia, zastosowanie stelaży można wykorzystać na większości budynków.

Czym powinna się wyróżniać dobra firma instalująca panele?

Dobra firma, która ma zająć się instalacją paneli fotowoltaicznych, powinna przede wszystkim cechować się swoją solidnością i dokładnością podczas prac. Jej dodatkowym atutem na pewno będzie to, jeśli będą służyć dobrą radą w wyborze odpowiednich rozwiązań, a także pomogą w kwestiach prawnych i finansowych.