Kancelaria frankowa pomoże w sprawach o kredyty we franku

Sprawy o kredyty we franku szwajcarskim – CHF prowadzone są obecnie coraz częściej. To efekt niedawnego orzecznictwa w tego typu przypadkach wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Co mogą zrobić Frankowicze? Jak uzyskać kompleksową pomoc w sprawach o kredyty frankowe?

Co zrobić z kredytem we frankach?

Kredyty we frankach szwajcarskich były kiedyś bardzo często udzielane przez banki. Teraz nie ma ich już w ofercie. Na przestrzeni lat kurs franka szwajcarskiego znacznie wzrósł, powodując spore problemy ze spłatą kredytów. Również odkryto, że w umowach o kredyty banki zawierały niedozwolone, abuzywne klauzule.

Obecnie Frankowicze mają broń, która pozwala im na walkę z bankiem i na unieważnienie lub odfrankowienie swojego kredytu. W jaki sposób można to zrobić?

W takich przypadkach na początku zaleca się kontakt z bankiem, by załatwić sprawę polubownie. Niestety, banki nie są na ogół do tego skore, dlatego jedynym rozwiązaniem jest wtedy wytoczenie sprawy sądowej.

Czym zajmują się kancelarie frankowe?

Sprawy o kredyty frankowe są na ogół skomplikowane i wymagające, dlatego też osoba, która nie ma w tym doświadczenia, może zdecydować się na pomoc ekspertów.

Fachowym wsparciem zajmują się kancelarie frankowe, które mają wieloletnie doświadczenie w sprawach o kredyty we franku szwajcarskim i mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w tym obszarze.

Profesjonalna kancelaria frankowa Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ gdy szukasz pomocy w tym zakresie w Gliwicach, z dostępnymi ofertami można zapoznać się w internecie już teraz.

Kancelarie frankowe zapewniają swoim klientom kompleksową pomoc, która polega między innymi na dokładnym przeanalizowaniu umowy kredytowej oraz na określeniu, czy ma ona niedozwolone klauzule. Następnie, gdy klauzule tego typu występują w umowie, prawnicy kancelarii mogą pomóc klientowi w kontaktach z bankiem oraz w jego pozwaniu.

Prawnicy mogą zapewnić wtedy kompleksową pomoc, która obejmuje między innymi przygotowanie pozwu, kontaktowanie się z bankiem, reprezentowanie klienta w trakcie rozprawy sądowej.

Ile kosztuje obsługa kancelarii frankowej?

Sprawy zawsze wyceniane są indywidualnie, dlatego trudno wskazać na konkretną sumę, jaką trzeba będzie zapłacić za pomoc w sprawach o kredyty frankowe.

Zwykle rozliczenie prowadzone jest na podstawie czasu poświęconego na prowadzenie sprawy i może również dotyczyć procentowego udziału odzyskanej kwocie przez klienta. Zwykle jest to koszt kilku tysięcy złotych.

Wiele firm oferuje możliwość wygodnego rozliczania się już po zakończonej rozprawie sądowej, dlatego nie ma wtedy potrzeby płacenia za usługi z góry.