Blachodachówka ceramiczna jest estetyczna i trwała, dlatego jest chętnie wybierana przez wielu inwestorów. Wiele argumentów przemawia za jej użyciem w projekcie. Niektórzy jednak mają obawy co do samego procesu jej układania. W jaki sposób odbywa się montaż blachodachówek ceramicznych?
Montaż blachodachówek ceramicznych – w jaki sposób się odbywa?
Montaż blachodachówek ceramicznych w Szamotułach odbywa się w kilku krokach. Pierwszym z nich jest przygotowanie dachu oraz obejrzenie go pod kątem tego, czy jego powierzchnia jest czysta, sucha i wolna od zanieczyszczeń. Drugim krokiem jest montaż podkładu o właściwościach wodoodpornych. Jest on barierą zatrzymującą wilgoć i kurz. Po ułożeniu podkładu kolejnym krokiem jest montaż blachodachówki. Każdy płat powinien być zabezpieczony gwoździami, a otwory po gwoździach wypełnione masą uszczelniającą, aby zapobiec przedostawaniu się wody. W ostatnim kroku należy uszczelnić blachodachówkę bezbarwnym uszczelniaczem, aby zabezpieczyć je przed działaniem czynników zewnętrznych. Ograniczy to uszkodzenie połaci dachowej. Osoby, które nie mają ani wiedzy, ani czasu na samodzielny montaż, powinny zlecić go profesjonalnej firmie, która zagwarantuje, że wszelkie prace przebiegną prawidłowo.
Dachówka ceramiczna – jakie są jej podstawowe zalety?
Pośród licznych zalet dachówek ceramicznych inwestorzy wyróżniają ich wysoki poziom zdolności izolacyjności cieplnej i akustycznej. Ponadto wykazują one żywotność, trwałość i odporność na działanie tak niskich, tak i wysokich temperatur. Liczy się również ich wspaniały wygląd. Występują w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwo dopasować je do wymogów danego projektu oraz pozostałych elementów, elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej czy ogrodzenia. Jak widać więc wyraźnie, istnieje bardzo wiele argumentów przemawiających za wyborem tego właśnie rozwiązania. Dobrze zamontowana dachówka ceramiczna może przetrwać nawet kilka pokoleń.
Leave a Reply