Akcesoria do sitodruku – jak wybrać najlepsze?

drukarnia

Akcesoria do sitodruku nie są tylko i wyłącznie rozszerzeniem, a kluczową kwestią w przypadku tej metody druku. Jak jednak szukać najlepszych produktów tego typu?

Akcesoria do sitodruku – dlaczego są tak ważne i czym jest sam sitodruk?

Jeżeli chodzi o branże drukarską, czy jak to zwykło się mówić profesjonalnie – poligraficzną – jesteśmy w stanie wymienić kilka najważniejszych wykorzystywanych w niej metod. Jedną z nich bez cienia wątpliwości jest tak zwany sitodruk. Czym jednak on się tak właściwie charakteryzuje i dlaczego jest to tak istotna kwestia w niektórych przypadkach? Otóż sitodruk to specjalna metoda druku, polegająca na tworzeniu nadruku z szablonu, na którym znajduje się specjalna siatka usztywniające i utrwalająca cały szablon. Nietrudno jest się jednak domyślić, że w celu stworzenia nie tylko trwałego, ale również poprawnego szablonu, konieczne będzie użycie specjalnych sprzętów, które obecnie jesteśmy w stanie określać jako akcesoria do sitodruku. Od ich jakości, a także ich wykonania zależy tak naprawdę jakość nadruku.

Czym kierować się przy wyborze akcesoriów do sitodruku i które będą najważniejsze?

Jeżeli szukamy odpowiednich akcesoriów do sitodruku, powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim nie powinniśmy na nich oszczędzać – odpowiednie materiały to nie tylko pewność, że będą w stanie służyć nam dłużej, ale również zapewnią nam najwyższa jakość efektu końcowego. Takie produkty możemy kupić na przykład dzięki takim firmom, jak Druk Serwis. Jakie akcesoria będą zaś najistotniejsze? Oczywiście nie możemy w tym przypadku zapomnieć o najważniejszej siatce sitodrukowej, której jakość oraz wykonanie zdefiniuje tak naprawdę cały nasz wysiłek. Nie powinniśmy również oszczędzać na matrycy, na której umieszczana jest siatka, a także na farbach, specjalnej światłoczułej emulsji, kliszach, filmie kapilarnym, a także na samym papierze czy folii drukarskiej, które będą nośnikiem naszego szablonu na daną tkaninę czy produkt.