Prowadzenie ciąży – jak wybrać dobrego lekarza?

prowadzenie ciazy

Ciąża to bardzo radosny moment w życiu praktycznie każdej kobiety. Podczas jej trwania kobieta powinna być jednak pod stałą opieką lekarską, dzięki której może mieć pewność, że płód rozwija się prawidłowo i ona sama może czuć się w tym czasie jak najlepiej. Jak więc wybrać dobrego lekarza, który zajmie się prowadzeniem ciąży?

Gdzie można znaleźć lekarza prowadzącego ciążę?

Chcąc znaleźć lekarza, który jest w stanie zaoferować prowadzenie ciąży w Pruszkowie najlepiej będzie spytać się innych kobiet, które mają za sobą już przynajmniej jedną ciążę i są w stanie wystawić opinie na temat ginekologa, który prowadził ich ciąże. Taka opinia będzie często najlepsza i znacznie bardziej szczegółowa od tych, które można znaleźć w internecie.

Skorzystanie z sieci gdy potrzebne są badania ginekologiczne w Pruszkowie również jest jednak dobrym pomysłem. W ten sposób można sprawdzić praktycznie wszystkie gabinety ginekologiczne w swoim regionie i znaleźć jak najlepszego lekarza ginekologa, który zajmie się prowadzeniem ciąży.

Dlaczego prowadzenie ciąży jest tak ważne?

Niestety nie każda ciąża przebiega w pełni poprawnie i często pojawiają się powikłania. Kobiety, które w takiej sytuacji posiadają dobrego lekarza ginekologa prowadzącego ciążę mogą liczyć na profesjonalną opiekę lekarską, która znacząco zwiększy szanse na udany poród, a także zmniejszy ryzyko, że ciąża będzie miała negatywny wpływ na zdrowie pacjentki.

Co wykonuje lekarz prowadzący ciąży?

Główne zadanie lekarza ginekologa prowadzącego ciąże to przede wszystkim wykonywanie badań i kontrolowanie stanu zdrowia ciężarnej kobiety oraz płodu. Wykonywane badania to między innymi badania moczu, badania krwi w celu ustalenia grupy krwi oraz Rh, badania cytologiczne, badania na obecność wirusa HIV, różyczki, żółtaczki, cytomegalii i innych chorób mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie płodu oraz ciężarnej kobiety. Wykonywane są również badania w celu wykrycia ewentualnych wad genetycznych płodu.