Czy pudełko na obrączki jest potrzebne na ślubie?

pudelko na obraczki na slubie

Jednym z często spotykanych elementów dekoracyjnych, a zarazem funkcjonalnych jest ozdobne pudełeczko, w którym znajdują się obrączki. To rodzaj szkatułki, umożliwiającej ekspozycję pierścionków podczas uroczystości. Można zakupić pudełko utrzymane w dowolnym stylu czy nawet wykonać je samodzielnie.

Jakie zalety mają pudełka na obrączki?

Na ślubie czy weselu może pojawić się pudełko na obrączki, bo pomaga stworzyć klimat i efektownie wygląda. Sprawdza się świetnie, zwłaszcza jeśli obrączki są wyeksponowane w ogólnie dostępnym miejscu. Dzięki skorzystaniu z pudełka pierścionki są na widoku, a jednocześnie nie ma obaw, że zostaną zgubione czy zniszczone. Pudełko na obrączki ułatwia przenoszenie, podawanie, może być schowane i wyjęte i przez cały czas obrączki pozostają bezpieczne wewnątrz. Oznacza to duży komfort dla pary młodej. Dzięki pudełku na pewno nie zdarzy się sytuacja, gdy nagle okaże się, że obrączki gdzieś zniknęły i nie można kontynuować ceremonii.

Dekoracje ślubne w podobnym stylu

Często jednak wybrane przez młodą parę dekoracje ślubne mają specyficzny styl i użycie klasycznej szkatułki nie wchodzi w grę. W takim przypadku używa się innej metody ekspozycji i zabezpieczenia obrączek. Można je zawiesić na łańcuszku, zastosować podstawkę z naturalnego materiału, wykorzystać zwykły talerzyk itd. Wybór taki może wynikać z obecnej mody – niektóre style aranżacji weselnych są w danym roku bardziej popularne od innych. Pudełka na obrączki to często spotykany dodatek, ale nie jest niezastąpiony i okazuje się, że nie do wszystkiego pasuje. Jeśli państwo młodzi mają inny pomysł, nie muszą koniecznie korzystać z pudełka.

Pudełko na obrączki – dlaczego warto?

Gdy jednak nie ma się konkretnego pomysłu na podkreślenie wagi obrączek, szkatułka czy też ozdobne pudełeczko stanowi bardzo uniwersalne rozwiązanie. Pierścionki ładnie się w nim prezentują, a samo opakowanie jest dekoracyjne i efektowne. Poza tym zamknięcie pudełka utrudnia przypadkowe zgubienie obrączek. Podsumowując, korzystanie z pudełka na obrączki nie jest wymogiem ślubnym i można po prostu zdecydować się na coś innego. Jednak efektowne szkatułki bardzo ładnie podkreślają klimat uroczystości.