​​Czy pomoc drogowa to pojazd specjalny?

pomoc drogowa

Pomoc drogowa to dobrze znana każdemu kierowcy pomoc, która pojawia się wszędzie tam, gdzie doszło do wypadku, kolizji lub usterki samochodu. Jednak czy w świetle prawa jest to pojazd określany jako specjalny? Fachowcy udzielają odpowiedzi.

Pomoc drogowa – co o niej wiedzieć?

Pomoc drogowa w Opolu w świetle prawa jak najbardziej jest pojazdem specjalnym. Wszystko ze względu na to, że posiada specjalistyczne narzędzia, takie jak wciągarka, które sprawiają, że można zaliczyć ją jako pojazd specjalny.

Laweta w Namysłowie wyposażona jest również czasami w mobilny wulkanizator, który sprawia, że każda opona może zostać naprawiona lub zmieniona. Dzięki temu zyskuje się możliwość kontynuowania jazdy, bez konieczności inwestycji w przejazd lawetą.

Taki pojazd może również dowozić niektóre przedmioty do kierowcy. Będzie to żarówka, kable do naładowania akumulatora, paliwo lub koło dojazdowe. To ważne, aby można było bezpiecznie kontynuować swoją podróż.

Pomoc drogowa – czym się wyróżnia?

Pomoc drogowa zawsze posiada wszystkie potrzebne narzędzia, które sprawiają, że auto może zostać przetransportowane na lawetę. Dodatkowo kierowcy takich lawet mają również sprzęty pozwalające zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Takimi sprzętami będą koguty, kamizelki odblaskowe, zestaw do usuwania szkła, trójkąt ostrzegawczy oraz piasek, który może poprawić przyczepność jezdni po tym, jak doszło do wycieku oleju. Jest on niezwykle niebezpieczny ze względu na swoją śliskość.

Pomoc drogowa może również w bezpieczny sposób dojechać do klienta, ponieważ cały pojazdy jest odpowiednio oświetlony oraz zabezpieczony odblaskami. Nawet podczas złej pogody kierowcy wiedzą, że będzie przeprowadzana akcja pomocnicza. Pomaga to zachować bezpieczeństwo.

Pomoc drogowa to pojazd specjalny, który posiada szereg różnorodnych sprzętów, które służą do pomocy kierowcom. W ten sposób można między innymi szybko usunąć niesprawny pojazd z drogi.