Jakie właściwości musi posiadać dobra pianka na materace?

dobry materac do spania

Sen jest jednym z kluczowych elementów życia. To podczas niego zachodzą najważniejsze procesy regeneracyjne organizmu. Jakość snu wpływa na całokształt funkcjonowania człowieka. Wybór odpowiedniej pianki na materac może więc znacząco poprawić komfort wypoczynku, a co za tym idzie ulepszyć codzienne funkcjonowanie. Czym kierować się wybierając piankę na materac?

Jak wybrać dobrą piankę na materac?

Wybór odpowiedniej pianki na materac jest kwestią indywidualną. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów, odpowiadających różnym potrzebom użytkowników. Szukając odpowiedniej należy wziąć pod uwagę własne preferencje oraz parametry dostępnych modeli. Niektóre pianki cechuje większa elastyczność, a inne gwarantują dłuższą trwałość i wytrzymałość. Inna pianka na materace będzie odpowiednia dla alergika, a inna dla osoby z chorobami kręgosłupa. Istotne jest zwrócenie uwagi na producenta.

Poliuretanowa pianka na materace

Najpopularniejszym wyborem jest poliuretanowa pianka na materace. Jest to doskonała opcja dla osób ceniących sobie zarówno wytrzymałość jak i dobrą izolację termiczną. Sprawdza się doskonale podczas zimnych nocy. Jednocześnie dzięki swoim parametrom fizyczno-mechanicznym umożliwia właściwą cyrkulację powietrza. Podstawowe modele cechuje stosunkowo niska cena, a wymagającym użytkownikom producenci pianki poliuretanowej mogą zaproponować nowsze, bardziej zaawansowane technologiczne modele. Oczywiście w tym przypadku koszt będzie większy, lecz równocześnie zwiększa się komfort użytkowania.

Inne rodzaje pianki na materace

Innym częstym wyborem jest pianka lateksowa – mieszanka kauczuku naturalnego i syntetycznego. Charakteryzuje ją większa elastyczność, dzięki czemu łatwo dostosowuje się do kształtu ciała. Dodatkowo jest antybakteryjna i antyalergiczna, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na problemy z układem oddechowym. Użytkownicy dla których najważniejsza jest elastyczność materaca powinni zapoznać się też z ofertą pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych.