Co to jest fotografia High End i gdzie się ją stosuje?

High End retouching to zachowanie maksymalnej jakości zdjęć. Umiejętne wyretuszowanie jest bardzo ważne, ponieważ na dobrze zrobionym zdjęciu nie powinno być widoczne, że coś jest poprawione. Dlatego w fotografii high end tak duży nacisk kładzie się na poprawne retuszowanie wykonywanych zdjęć.

Elementy składowe fotografii High End

Fotografia High End często traktowana jest jako fotografia reklamowa. Jej elementy składowe to: poprawne wywoływanie RAW – ów, uzyskiwanie jak najlepszej barwy skóry, korzystanie z profesjonalnych produktów do obróbki zdjęć, poprawianie niedoskonałości cery, usuwanie plam, przebarwień, włosków przy równoczesnym zachowaniu oryginalnej faktury skóry.

Poza tym, profesjonaliści zajmujący się fotografią High End wiedzą, jak perfekcyjnie wyrównać tonację zdjęcia, czy podnosić kontrast nie wpływając na nasycenie kolorów. Wiedzą również, w jaki sposób skorygować kształty twarzy lub fryzurę, a także jak optymalnie wyostrzyć zdjęcie.

Zdjęcia produktowe i inne. Zastosowanie fotografii High End

Retusz techniką High End jest długi i drobiazgowy. Dlatego też doskonale nadaje się do tego, by efekty końcowe wykorzystać w reklamie. Za pomocą fotografii High End bardzo dobrze wychodzą zdjęcia produktowe. Pozwalają na przedstawienie danego towaru w jak najlepszym świetle. Oczywiście osoba, która je wykonuje, musi znać się na tym, co robi i umiejętnie posługiwać technikami retuszu. Zdjęcia High End często związane są również z branżą beauty. Zdjęcia modelek, zwłaszcza obejmujące przybliżenia twarzy to zdjęcia często wykonywane w technice High End. Umiejętne operowanie światłem i wyzbycie się niedoskonałości w wyglądzie modelek domaga się dużej pracy nad zdjęciem. Efekty sesji z modelingu często realizuje się właśnie poprzez fotografię High End. Oczywiście, by móc wykonać zdjęcia w dobrej jakości należy posiadać dobry sprzęt. Nie bez znaczenia jest też posiadanie programów do retuszowania. Sam warsztat fotografa to czynnik najważniejszy.

W fotografii reklamowej High End najważniejszy jest retusz

Do High End należy mieć odpowiednie podejście i wyczuć dobry smak podczas retuszu. Zdjęcia nawet po retuszu powinny wyglądać na naturalne. Inaczej odbiorcy nie skupią się na nich za bardzo lub nie będą mieli zaufania do danego produktu lub marki. Im bardziej rozwija się branża beauty oraz im większy nacisk kładzie się na przekazy reklamowe, tym bardziej liczy się to, aby wybrane zdjęcia były zdjęciami estetycznymi, aczkolwiek bez uwypuklenia ingerencji fotografa w poszczególne poprawki. I to właśnie istota fotografii w trybie High End.