Pielęgnacja skóry mieszanej latem

Latem nasza skóra potrzebuje więcej zainteresowania. Żeby była piękna i zdrowa konieczne jest zwracanie większej uwagi na to, co na nią nakładamy i w jakich ilościach. Żeby cieszyć się zdrową i piękną skórą przez cały rok trzeba przez cały rok odpowiednio o nią zadbać.

Jeśli posiadasz skórę mieszaną to jesteś w trochę gorszej sytuacji. To taki typ skóry, który wymaga znacznie więcej uwagi. Żeby cera wyglądała pięknie i świeżo trzeba starać się nadać jej wygląd skóry normalnej a to nie jest łatwe. Lato jest porą roku, która może dodatkowo pogarszać stan cery mieszanej. Żeby ograniczyć negatywny wpływ wysokich temperatur na skórę należy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Przede wszystkim nie powinno się obciążać skóry. Latem skóra produkuje więcej sebum, bo więcej się poci. Wysokie temperatury mogą prowadzić do odwodnienia i utraty cennych składników mineralnych. Dlatego stosowanie odpowiedniego kremu powinno stać się nowym letnim nawykiem. Na dzień nie powinno się nakładać zbyt ciężkich kosmetyków. Lepiej wybrać lekki krem pielęgnujący.

Nocą możesz postawić na głębszą i mocniejszą regenerację i sięgnąć po bogatszy w składzie krem. W ciągu dnia powinnaś unikać noszenia ciężkiego makijażu, składającego się z kilku warstw różnych produktów. Jeśli twoja cera nie jest w najgorszym stanie to zupełnie zrezygnuj z podkładów i pudrów na rzecz filtrów przeciwsłonecznych.

Jeśli natomiast stan twojej skóry nie pozwala ci na rezygnację z kamuflażu to zamień tradycyjny podkład na lekką wersję w postaci pudru mineralnego lub kryjąco-pielęgnującego kremu z linii BB lub CC.

Filtry do twarzy

Latem trzeba pamiętać o bardzo wielu kwestiach dotyczących pielęgnacji skóry. Zaniedbywanie cery w czasie upałów może mieć przykre skutki, które towarzyszyć nam będą już do końca roku. Żeby do nich nie dopuścić należy wcześniej zadbać o właściwą pielęgnacje wymagającej skóry twarzy. Oprócz tego, ze latem skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia to podczas trwania upałów konieczne jest również używanie filtrów przeciwsłonecznych.

Dotyczy to skóry całego ciała i nie można zapominać o twarzy. Kobiety, które używają podkładu i kremu na dzień bardzo często pomijają nakładanie filtra. Jeśli podkład, którego używasz ma również filtr przeciwsłoneczny to nie musi być konieczne nakładanie kolejnej warstwy. Jednak powinnaś sprawdzić jaką wysokością dysponuje twój kosmetyk. Jeśli na opakowaniu jest zadeklarowana wartość rzędu pięciu lub dziesięciu SPF to może sie to okazać niewystarczającą ochroną.

Najlepiej żeby dostosować wysokość filtra do czasu, który spędzasz na słońcu. Pamiętaj, że wartości podane na opakowaniu są szacunkowe i zależą między innymi od grubości warstwy kosmetyku. Jeśli nałożysz go zbyt mało możesz nie osiągnąć takiej wysokości ochrony. Jeśli natomiast będziesz nakładała dużą ilość kosmetyku na twarz to możesz nieświadomie zamiast sobie pomóc to dodatkowo zaszkodzić.

Bowiem każda kolejna warstwa ciężkiego kosmetyku blokuje dopływ powietrza do skóry i zapycha pory. Lepiej więc zamienić ciężki podkład na lekką wersję mineralną i zaopatrzyć się w dobry filtr do twarzy, który nie zrobi jej krzywdy i będzie w wystarczający sposób ją chronił.