Blat spiek kwarcowy – o czym mowa?

wystroj kuchni

W nowoczesnej kuchni często wykorzystuje się kamień. Może on występować w postaci płytek na podłodze lub tworzyć różnego rodzaju półki lub blaty. Szczególnie warte uwagi są blaty z kamienia, na przykład wykonane ze spieku kwarcowego. Charakteryzuje je wyjątkowa uroda, wygoda użytkowania oraz trwałość.

Blat kuchenny z kamienia – jaki kamień wybrać?

Na kamienne blaty decydują się często miłośnicy naturalnych rozwiązań we wnętrzach. Nowoczesny blat spiek kwarcowy prezentuje się estetycznie i nietypowo z uwagi na swój naturalny urok. Będzie pasował do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym, lekkim i ekologicznym stylu, jak i do bardziej klasycznych kuchni.

Kamieniarz w Świętochłowicach może oferować kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych blatów ze spieku kwarcowego. Jest to możliwe z uwagi na specyfikę tego materiału. Spieki uzyskuje się w wyniku mieszania różnych minerałów i spiekania ich (spajania poprzez prasowanie), dlatego właściwie nie zdarzają się dwa identyczne.

Kamień na kominek i na blat

W mieszkaniu należy dbać o spójność zastosowanych rozwiązań. W dzisiejszych czasach kamieniarstwo w Lesznie dysponuje naprawdę dużym wyborem kamiennych elementów, blatów itd. Można zdecydować się na ten sam kamień w kuchni (blaty, płytki podłogowe) i w pokojach mieszkalnych (półki, kominki).

W niektórych mieszkaniach bardzo elegancko wyglądają parapety z granitu i z tego kamienia również wykonuje się część rozwiązań do kuchni. Część osób uważa jednak, że granit wygląda ogólnie dość smutno i żeby optycznie rozjaśnić wnętrze, decyduje się na spiek kwarcowy w różnych ciekawych kolorach.

Blat ze spieku kwarcowego – czy to dobry wybór?

Decydując się nabyć blat ze spieku kwarcowego w Poznaniu lub w innej miejscowości, w której kwitnie przemysł kamieniarski, można wybrać naprawdę jakościowe rozwiązanie. Wybór będzie bardzo dobry, o ile tego typu blat (czy ewentualnie inne dodatki) pasują do danego wnętrza.

Podsumowując, w nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzą się blaty ze spieku kwarcowego. Będą one współgrały z innymi elementami we wnętrzu wykonanymi również z kamienia.