Kabiny do przebieralni – na jakie materiały warto postawić?

kabiny

Czasy się zmieniają i co za tym idzie klienci takich miejsc jak publiczne baseny czy też aquaparki liczą na coraz wyższy poziom usług, który dotyczy między innymi wyposażenia basenowej szatni. W celu zapewnienia bardziej wartościowych usług przydatne okazać się mogą specjalne kabiny do przebieralni. Z jakich materiałów powinny być wykonane?

Z jakiego materiału powinna być wykonana kabina do przebieralni?

Dobrej jakości kabiny do przebieralni powinny być wykonane z materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki chemiczne takie jak na przykład woda. Dzięki temu będą one w stanie wytrzymać lata i w tym czasie nie przejmą na przykład zapachów, przez co komfort ich używania nie będzie drastycznie spadać wraz z upływem czasu.

Dlatego w przebieralni powinien być użyty materiał, który świetnie sprawdza się przy tworzeniu takiej przestrzeni jak kabina sanitarna. Jest nią na przykład laminat HPL, który z powodzeniem używa się również w kabinach WC czy też do tworzenia szafek w basenowych szatniach.

Dlaczego laminat HPL świetnie sprawdzi się przy tworzeniu kabin do przebieralni na basenach?

Materiał jakim jest laminat HPL posiada szereg zalet, które sprawiają, iż wręcz świetnie sprawdza się on w takich miejscach jak przebieralnie basenowe. Jest on bowiem odporny na wodę oraz inne czynniki chemiczne, dobrze wytrzymuje uszkodzenia mechaniczne, a także w przeciwieństwie do materiałów takich jak drewno bądź materiały drewnopochodne nie przejmuje on nieprzyjemnych zapachów, które nierzadko pojawiają się w przymierzalni.

Laminat HPL, który świetnie sprawdzi się do kabiny w przymierzalni wykonywany jest z warstw papieru. Są one razem prasowane by uzyskać płytę, której grubość wynosi dokładnie 13 milimetrów. Aby je dobrze sprasować i stworzyć tak użyteczny laminat warstwy papieru muszą być nasączone żywicą i konieczne jest wykorzystanie wysokich temperatur oraz ciśnienia. W ten sposób może powstać trwały i uniwersalny materiał jakim jest laminat HPL.