Koryta kablowe Railduct – dlaczego warto na nie postawić?

przewody

Poprowadzenie sieci kanałów technologicznych to naprawdę trudne zadanie, które w przeszłości wymagało wykorzystania wielu pracowników po to by zostało to przeprowadzone zgodnie z zasadami BHP. Aktualnie jest to jednak znacznie prostsze dzięki istnieniu rozwiązań takich jak koryta kablowe RAILduct. Dlaczego warto na nie postawić?

Koryta kablowe RAILduct – czym są?

Rozwiązania takie jak koryta kablowe RAILduct to system pozwalający na stworzenie kanałów technologicznych, w których są poprowadzone kable sieci elektroenergetycznej czy też telekomunikacyjnej. Są one intensywnie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie oraz przez kolej, czy też lekką kolej miejską.

Koryta kablowe RAILduct są wykonane ze specjalnego materiału HDPE, czyli wysokiej gęstości polietylenu, który jest spieniany azotem. Dzięki temu takie koryto może się charakteryzować wysokim stosunkiem wytrzymałości do wagi.

Co sprawia, że warto postawić na koryta kablowe RAILduct?

Najważniejsza kwestia związana z korytami kablowymi RAILduct to ich innowacyjność. Jest to naprawdę nowoczesne rozwiązanie, które znacząco ułatwia tworzenie kanałów technologicznych. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki ich niskiej wadze, która wynosi mniej niż 15 kilogramów, podczas gdy koryta betonowe ważą nawet do 90 kilogramów. Dzięki niskiej wadze znacznie łatwiejsze jest spełnienie zasad BHP, gdyż koryto kablowe RAILduct może być zgodnie z nimi przenoszone oraz instalowane przez zaledwie jedną osobę.

Dodatkowo koryta kablowe RAILduct posiadają szereg rozwiązań, które sprawiają, iż ich wykorzystanie jest po prostu bardzo opłacalne. Mowa to na przykład o systemie hakowym twist-and-lock, który pozwala na proste łączenie poszczególnych segmentów. Dodatkowo dzięki niemu możliwa jest odchyłka o 3 stopnie względem osi kanału na łączeniu. Kolejna zaleta to duża odporność na obciążenia, która jest potwierdzona tym, że koryta kablowe RAILduct spełniają klasę obciążeń pionowych A15 wedle normy EN124.