Znane obrazy Pablo Picasso

Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie wiedziałby kim był Pablo Picasso. To zdecydowanie jeden z najbardziej wybitnych twórców XX wieku. Jego prace warte są miliony dolarów. Znane obrazy Pablo Picasso od lat zajmuje pierwsze miejsca w rankingu najdroższych dzieł sztuki.

Mowa tutaj naprawdę o zawrotnych cenach. Jednak dobra wiadomość jest taka, że nawet zwykły Kowalski może sobie na ścianie powiesić najbardziej znane obrazy Pablo Picasso. Oczywiście pod warunkiem, że wystarczą mu dobrze wykonane kopie dzieł słynnego artysty.

Hiszpański geniusz

Pablo Picasso był z pochodzenia Hiszpanem. Urodził się w Maladze. Jego talent do malowania odkrył tato. Jednak ciekawostką jest że malarz posługiwał się panieńskim nazwiskiem swojej matki… I robił tak bardzo długo, ponieważ zmarł dopiero w wieku 91 lat! Wszyscy kojarzą go z obrazami, jednak Picasso nie zamykał się w tylko jednym kręgu sztuki. Z pasją również rzeźbił, rysował, tworzył grafiki. Jednak to właśnie znane obrazy Pablo Picasso nie schodzą z ust koneserów sztuki na całym świecie. To właśnie między innemu tej postaci zawdzięczamy pojawienie się takiego nurtu jak kubizm.

Kubizm – co należy wiedzieć?

Za jednego z twórców kubizmu uważa się wspomnianego już artystę. Jednak co kryje się pod hasłem kubizm? Otóż jest to kierunek w sztuce, który od słowa cubus, czyli sześcian, skupiał się na geometrycznym przedstawianiu postaci. Mimo że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że znane obrazy Pablo Picasso, wykonane w tym stylu, są całkowicie niezrozumiałe, to jeśli wie się, że kubizm to po prostu spłaszczone formy geometryczne, pokazane jednocześnie z różnych perspektyw to od razu obrazy nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Znane obrazy Pablo Picasso

Picasso przez całe swoje życie stworzył tysiące prac. Wiadomo, jedne lepsze inne gorsze. O ich ogromie może świadczyć chociażby fakt, że w 2010 roku odnaleziono blisko 300 dzieł, których do tej pory nikt nie widział. Do najbardziej rozpoznawalnych dzieł tego artysty należy koniecznie zaliczyć Panny z Avignon – to właśnie pierwsze przebłyski kubizmu. Miłośnicy kubistycznego stylu Picasso wiedzą również, że na uwagę zasługują takie znane obrazy Pablo Picasso jak Prasowaczka, Człowiek z jagnięciem czy Kobieta przed lustrem.

Oryginał nie dla każdego

Nie ma co ukrywać – przeciętnego człowieka nigdy nie będzie stać na oryginalne znane obrazy Pablo Picasso. Bowiem wystarczy wspomnieć, że obraz Picasso pod tytułem Garcon a la Pipe został sprzedany za ponad 100 mln dolarów na aukcji… Pablo Picasso od lat jest na liście najdroższych artystów, takich których dzieła są sprzedawane za setki milionów dolarów. Jednak jak wspominaliśmy już na początku, możemy zadowolić się repliką. Znane obrazy Pablo Picasso mogą upiększyć nasze mieszkania – wystarczy zamówić replikę drukowana na płótnie – w szybki i tani sposób będziemy mogli obcować z namiastką sztuki przez wielkie S. A jeśli najdzie nas taka ochota, to można nawet stworzyć sobie własna galerię  replik znanych obrazów tego człowieka.