W jakich miejscach sprawdzają się ściany działowe HPL?

sciana dzialowa

Ściany działowe wykonane są ze specjalnych, wodoodpornych płyt. Z tego powodu sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, jednak najczęściej stosuje się je w przestrzeniach publicznych. W jakich konkretnie miejscach znajdą swoje zastosowanie i czym się charakteryzują?

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się ścianki HPL?

Sposób wykonania ścian działowych HPL sprawia, że doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Zalicza się do nich łazienki, publiczne toalety czy szatnie na basenie. Same ścianki wykorzystuje się do montażu szafek basenowych, kabin sanitarnych, parawanów pisuarowych czy kabin wc. Znajdują swoje zastosowanie również w prywatnych pomieszczeniach, jako blaty pod umywalki.

Płyty HPL charakteryzują się wysoką wodoodpornością. Ich profile wykonane są z anodowanego aluminium. Z kolei do stóp mocujących okucia wykorzystuje się jedynie ocynkowaną lub nierdzewną stal. To wszystko sprawia, że ścianki działowe HPL są również antykorozyjne i wytrzymałe. Dodatkowym atutem jest również łatwe czyszczenie. Bardziej zaawansowaną wersją jest płyta HPL-RP, której wierzchnia warstwa jest zabezpieczona także rdzeniem poliuretanowym.

Przebieralnie i szafki basenowe – szczególnie ważne zastosowanie płyt HPL

Ścianki działowe HPL są najczęściej stosowane w toaletach publicznych. Tworzą system kabin do WC – mogą być zamknięte, otwarte z dołu i góry lub tylko z jednej strony. Jednak o wiele ważniejsze zastosowanie znajdują jako szafki basenowe czy natryskowe kabiny sanitarne.

Publiczne pływalnie są szczególnie ważnym miejscem pod względem przepisów sanitarnych. Z tego też powodu umieszcza się tam szafki i kabiny do przebieralni ze ścianek działowych HPL o najwyższej jakości. Takie płyty spełniają wszystkie wymagania sanepidu, a co więcej – są lekkie, dzięki czemu łatwe w montażu i ewentualnym demontażu.

Ściany działowe HPL są niezwykle odporne na korozję. Z tego powodu stosuje się je w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Są również lekkie i łatwe w pielęgnacji.