W jaki sposób aparaty CPAP pomagają pacjentom?

aparat cpap

Leczenie chorób płuc oraz serca potrafi być naprawdę trudne i wymagać wielu leków, czy też specjalistycznych dolegliwości. Pomóc przed operacją, czy też nawet wykluczyć konieczność jej przeprowadzenia mogą specjalne urządzenia takie jak aparaty CPAP. Czym one są, gdzie je kupić i w jaki sposób pomagają pacjentom?

Czym są aparaty CPAP i jak one działają?

Obecnie sprzedawane aparaty CPAP to nowoczesne i niewielkie urządzenia, które charakteryzują się cichą pracą. Są to urządzenia, które pozwalają na podanie pacjentom odpowiedniej ilości tlenu na przykład w trakcie snu, czy też w trakcie dnia po to, by pomóc znacząco w normalnym funkcjonowaniu.

Aparaty CPAP, czyli inaczej koncentratory tlenu podają tlen poprzez wpierw pobranie powietrza z otoczenia i absorpcję azotu. Następnie przetwarzają one azot na zwyczajny tlen i w ten sposób podają pacjentom powietrze o bardzo wysokiej zawartości tlenu. Ponadto są w stanie wytworzyć stałe, dodatnie ciśnienie podawanego powietrza.

W czym i jak pomagają pacjentom aparaty CPAP?

Aparaty CPAP pomagają pacjentom na naprawdę wiele sposobów. Są one skuteczne na przykład w leczeniu bezdechu sennego poprzez udrożnienie dróg oddechowych w trakcie snu, a także podanie właściwej ilości tlenu. W ten sposób pacjenci mogą cieszyć się stabilnym i efektywnym snem, za czym idzie także poprawa koncentracji w ciągu dnia, a także znaczne zmniejszenie senności. To wszystko pozwala z kolei na radykalną poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Aparaty CPAP i koncenratory tlenu pomagają również w wielu innych chorobach. Są one używane do leczenia grypy, czy też powikłań spowodowanych przez zarażenie się chorobą COVID-19. Do tego aparatów CPAP oraz koncentratorów tlenu używa się w leczeniu nadciśnienia czy też niedociśnienia, w leczeniu bolów sercowych, czy też w wypadku niewydolności krążenia bądź zwłóknienia mięśnia sercowego. Jak widać zakres chorób i dolegliwości, z którymi pomóc mogą aparaty CPAP jest więc całkiem spory.