Ile trzeba zapłacić firmie oferującej usługę przeprowadzki?

przeprowadzka

Każdy, kto planuje przeprowadzkę chciałby, aby odbyła się ona sprawnie i szybko. Dlatego też wato wynająć specjalistyczną firmę, która będzie świadczyła takie usługi. Jak kształtują się ceny za usługę przeprowadzki? Od czego one zależą?

Ile kosztuje przeprowadzka?

Musimy pamiętać, że decydując się na przeprowadzki w Krakowie cena zależy od wielu czynników. Ważny jest dystans, jaki jest do pokonania, ilość i wielkość rzeczy do przewiezienia. Meble, duży sprzęt gospodarstwa domowego, generuje największe koszty przewożenia. Chcąc oszacować ile dokładnie kosztuje przeprowadzka, musimy dokładnie określić jakie mamy oczekiwania. Jeśli firma przeprowadzkowa ma zabezpieczyć meble i sprzęt AGD i znieść je z trzeciego piętra bez widny, a następnie wnieść na wysokie piętro, musimy być przygotowani na dodatkowe koszty. Zabezpieczenie mebli, ich ilość, gabaryty, a także odległość od miejsca do którego meble mają być przewiezione, w największym stopniu wpływa na cenę przeprowadzki. Firmy przeprowadzkowe liczą sobie za materiały, użyte do zabezpieczenia, za kilometr przejazdu, wniesienie sprzętu czy ubezpieczenie przeprowadzki.

Od czego zależy kwota przeprowadzki?

Firmy przeprowadzkowe najczęściej wyceniają zlecenia w zależności od potrzeb klienta. Inaczej liczą za przeprowadzkę firmy, a inaczej za przeprowadzkę mieszkania. Wynika to z ilości rzeczy, które należy zapakować na samochód. Transport mebli w Krakowie odbywa się specjalnymi samochodami, których wielkość uzależniona jest od ilości rzeczy. Przy wycenie pod uwagę brany jest także całkowity czas przeprowadzki, czyli podstawienie samochodu, załadunek rzeczy, dojazd do miejsca docelowego i rozładunek samochodu. W cenę wliczona jest ilość pracowników zaangażowanych w przeprowadzkę. Za materiały do pakowania trzeba będzie również dodatkowo zapłacić.

Ceny przeprowadzek międzymiastowych są rozliczane zupełnie inaczej. W tym wypadku cena w głównej mierze zależy od ilości kilometrów, które trzeba zrobić. Stawka jest zazwyczaj liczona za każdy kilometr w obie strony. Co ważne, wszelkiego rodzaju usługi niestandardowe, a także ponad przeciętne gabaryty wyceniane są indywidualnie.