Usługi prawne przez internet i telefon – czy warto z nich korzystać?

Żeby uzyskać poradę prawną lub pismo prawne, nie trzeba wcale udawać się do kancelarii prawnej. Coraz więcej adwokatów oferuje obecnie pomoc prowadzoną przez internet i telefon. Czy jednak warto zdecydować się na taką obsługę? Sprawdzamy zalety i wady obsługi prawnej na odległość.

Na czym polega obsługa prawna na odległość?

Nie zawsze wizyta w kancelarii prawnej jest konieczna, by skorzystać z pomocy prawnika. W wielu sytuacjach wsparcie można otrzymać przez internet lub telefonicznie, co znacznie oszczędza czas i ułatwia dostęp do prawników.

Za pośrednictwem internetu lub telefonicznie można skorzystać z usług prawnych jak:

  • poradnictwo prawne
  • przygotowanie pism przez prawnika
  • opiniowanie pism prawnych, na przykład umów

W przypadku obsługi online należy przekazać do prawnika informacje o sprawie, na przykład jej opis, dokumenty. Odpowiedź i ewentualne dokumenty przygotowane przez prawnika otrzymuje się wtedy na podany adres e-mailowy. Można również skorzystać z pomocy prawnej przez komunikatory internetowe.

Z kolei obsługa telefoniczna polega na rozmowie przez telefon z prawnikiem. Obsługa może być w tym przypadku prowadzona również po wcześniejszym przekazaniu do kancelarii zapytania, dokumentacji.

Obsługa prawna na odległość – dla kogo będzie najlepsza?

Usługi prawne prowadzone przez internet lub telefon są bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie mają możliwości udania się do prawnika osobiście. W tym przypadku można zaoszczędzić czas, gdy w okolicy nie ma żadnej kancelarii lub spotkanie się z prawnikiem osobiście nie jest możliwe.

W przypadku wielu spraw, które wymagają odpowiedzi na pytania czy też przygotowania pisma prawnego, obsługa przez internet może sprawdzić się bardzo dobrze. Warto jednak pamiętać o tym, że ma ona również swoje minusy, na przykład nie zawsze daje możliwość dopytania o szczegóły.

Kiedy warto udać się do kancelarii prawnej osobiście?

Na osobistą wizytę w kancelarii adwokackiej warto zdecydować się wtedy, gdy sprawa jest skomplikowana, dlatego też wymaga dokładniejszej analizy. Wtedy można na miejscu zaprezentować jej wszystkie szczegóły i otrzymać wyczerpującą odpowiedź.

Atutem spotkania osobistego w kancelarii jest też możliwość dopytania o wszelkie kwestie, które nadal wzbudzają nasze wątpliwości, co w przypadku obsługi na odległość nie zawsze jest dla klienta dostępne.

Gdy poszukiwany jest dobry adwokat Zabrze dlociok.pl zaprasza do skorzystania z usług działających w mieście kancelarii prawnych. Więcej informacji o ich ofercie można uzyskać przez internet.