Paleciak z dyszlem typu piesek – czym się charakteryzuje?

charakterystyka paleciaka typu piesek

Na pewno paleciak jest bardzo popularnym środkiem transportu w magazynach, a także w sklepach. Wózek paletowy może być ręczny, czy też elektryczny. Umożliwia on wykonywanie prac załadowczych oraz wyładowczych. Można się także spotkać z nazwą tego wózka – piesek. Co należy wiedzieć o tym rodzaju wózka?

Do czego służy paleciak piesek?

Paleciak piesek jest wózkiem, który to służy do transportowania przeróżnych towarów, ale głównie jest przeznaczony do przenoszenia, podnoszenia, a także odkładania palet z towarem. Zależnie od rozmiaru palety oraz jej sposobu pobierania wózek może mieć widły o różnych długościach. Jest to długość 800, 1000 oraz 1150 milimetrów. 

Skoro wiadomo już, do czego służy ten wózek, to warto także rozeznać się, jak takowy wózek wybrać. Jak to wygląda? Głównie należy się skoncentrować na wszelkich potrzebach, które występują w danej firmie. Nie bez znaczenia jest także waga towarów, które nim będą transportowane. Oczywiście nie bez znaczenia jest także budżet, którym się dysponuje. Parametrem kluczowym jest waga palet razem z załadunkiem. Jaki jest udźwig standardowych wózków paletowych? Między 2200 do 3500 kilogramów. Na rynku można znaleźć paleciak piesek o różnych parametrach. Nie tylko wózki pomiędzy sobą różnią się długością i szerokością wideł, ale także wysokością podnoszenia czy też rozstawem. Moc silnika także jest różna. 

Paleciak piesek – co można na nim przewozić?

Wbrew pozorom paleciak piesek jest bardzo popularnym wózkiem. Co to oznacza? Jest wykorzystywany w wielu różnych firmach. Nie tylko są to magazyny. Paleciak pojawia się także w sklepach, firmach przemysłowych, a także w firmach produkcyjnych. Na paleciaku można transportować różne przedmioty. W sklepach budowlanych są to, chociażby panele podłogowe do kuchni winylowe.

Gdy nie wie się, na jaki wózek postawić, to warto zadać pytania obsłudze w danym sklepie. Oni na pewno doradzą konkretny model.

Lepiej dopytać, niż postawić na wózek, który nie będzie spełniał wszelkich potrzeb i wymagań.