Opakowania foliowe – co wybrać i gdzie je zamawiać?

opakowania foliowe

Opakowania wykonane z folii mają szerokie zastosowanie i używane są obecnie w wielu branżach. Jak dobrać właściwe opakowania foliowe? Gdzie można je zamówić? Poznaj najważniejsze informacje!

Dlaczego warto wybrać opakowania foliowe?

Produkty mogą być pakowane na różne sposoby. Obecnie jednym z najczęściej wybieranych typów opakowań są opakowania foliowe – https://kompol.pl/ które powstają z różnych typów folii.

Ze względu na właściwości tworzyw sztucznych, z których powstają opakowania foliowe, mają one szeroką paletę zalet, co powoduje, że wybierane są bardzo często do produktów, które wymagają skutecznej ochrony przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, między innymi zabrudzeniem, wilgocią, czynnikami biologicznymi.

Ponadto dużym plusem jest fakt, że opakowania foliowe mogą mieć różnorodne formy, a także mają przystępne ceny. To powoduje, że są one kupowane obecnie przez firmy w wielu branżach.

Opakowania foliowe – rodzaje

Rodzaje opakowań foliowych można podzielić na różne kategorie w zależności od ich postaci. Pod uwagę bierze się wtedy szereg parametrów, do których zaliczają się głównie:

1. Materiał – do wykonania opakowań foliowych stosowane są różne typy folii o odmiennych właściwościach, na przykład są to folie HDPE, LDPE.

2. Wykończenie materiału – folia może być standardowa, ale może mieć też postać folii powietrznej, która jest w stanie skuteczniej chronić produkty przed uszkodzeniami. Folia może być też perforowana, czyli może mieć małe otwory.

3. Forma – opakowania foliowe mogą mieć różne formy, między innymi mogą mieć postać woreczków, torebek, rękawów, półrękawów, arkuszy folii.

4. Wymiary – opakowania foliowe są oferowane w różnych rozmiarach, które mogą być dopasowane do produktów, jakie mają być w nich przechowywane.

5. Zamknięcie – woreczki mogą być oferowane bez zamknięcia, mogą mieć uchwyty, a także mogą być wykończone paskami samoprzylepnymi ułatwiającymi zamykanie, mogą mieć postać woreczków foliowych.

6. Nadruk – aby opakowania foliowe mogły pełnić funkcje reklamowe, mogą być one także uzupełnione o nadruki na zamówienie, na przykład o nadruk logo firmy, informacje o bezpieczeństwie użytkowania opakowania, jego przetwarzaniu.

Gdzie zamówić opakowania foliowe?

Opakowania wykonane z folii można zamówić bezpośrednio u producenta tego typu opakowań. W Polsce w branży opakowaniowej działa wiele firm, co pozwala na wybranie najkorzystniejszej oferty pod kątem rodzaju oferowanych produktów oraz ich wykończenia.

Gotowe opakowania foliowe mogą być zamawiane za pośrednictwem internetu. Również opakowania foliowe wykonane na indywidualne zamówienie mogą być dopasowane specjalnie do potrzeb klienta za pośrednictwem internetu – nie ma zatem potrzeby udawania się do producenta osobiście.