Kwiaty wielkanocne na dekoracje

Święta wielkanocne to przede wszystkim czas radości, który kojarzy się głównie z rodziną, wiosną i mazurkiem na stole. Warto dodać jeszcze więcej uroku tym dniom i odpowiednio udekorować dom. Jak zrobić to przy pomocy kwiatów?  Podpowiadamy.

Dekoracje i wiosenne kwiaty na Wielkanoc

Taki aspekt jak kwiaty na Wielkanoc, powinien zainteresować wszystkich zwolenników żywych  i sztucznych roślin w domu. Nie ulega wątpliwości, że święta te dają nam duże pole do popisu i możemy wraz z naszą wyobraźnią udekorować wiosennie i radośnie nasz dom bądź mieszkanie. Do wielkanocnych dekoracji najczęściej wykorzystuje się kwiaty, wierzbowe gałązki z baziami oraz wydmuszki z jajek.

W szczególności warto postawić na kwiaty kojarzące nam się z tą porą roku. Należą do nich między innymi hiacynty, tulipany, narcyzy, jaskry, bratki, szafirki oraz prymulki. To właśnie z tych rodzajów kwiatów możemy przygotować piękne dekoracje, które przyozdobią nasz stół i mieszkanie. Warto dodać do nich małe, lecz wymowne dodatki. Do  roślin ozdobnych pasują kolorowe jajka, piórka oraz dekoracyjne wstążki, które dodadzą niesamowitego uroku każdej dekoracji. Miejmy świadomość tego, że Wielkanoc kojarzy się nam przede wszystkim z wiosną i lekkością. Warto więc i  na to zwrócić uwagę, gdy będziemy przygotowywać nasze wielkanocne dekoracje z kwiatów i innych dodatków.

O czym jeszcze warto pamiętać przygotowując wielkanocne dekoracje?

Jest kilka rzeczy, które urozmaicą nasze wielkanocne dekoracje. Należą do nich na przykład gałązki bukszpanu bądź mirabelki, a także pędy brzozy, które są w takcie wypuszczania młodych listków. Warto pamiętać, że Wielkanoc kojarzy się nam głównie z zającem i barankiem, a więc i tych nie może zabraknąć w naszych dekoracyjnych kompozycjach.

Wielkanocny stół i kwiaty

Stół podczas wielkanocnych obchodów jest bardzo ważnym miejscem. Warto zadbać o to, aby również on był udekorowany w sposób właściwy. W tym przypadku warto postawić na obrus bądź bieżnik, który doda lekkości i sprawi, że czas wśród rodziny będzie jeszcze przyjemniejszy. Zwróćmy uwagę na zastawę i sztućce. Na wielkanocnym stole jedną z najważniejszych części jest spójność i estetyka. Możemy je osiągnąć, dobierając kolor kwiatów do obrusu i innych dekoracji, które umieścimy na stole. Coraz więcej osób decyduje się na wazony z kwiatami, bądź wianki, w których główną rolę pełni świeca.

Ciekawym pomysłem są również małe kurczaczki, które możemy wpleść w wielkanocne dekoracje,  dodając im charakteru i oddając magię świąt.