Problemy z zawilgoceniem budynków mogą rzeczywiście być bardzo duże, jeżeli miejsce miały poważne zaniedbania, a w konsekwencji może to skończyć się zniszczeniem materiałów budowlanych. Dlatego ważne będzie osuszanie budynków, a dobrą metodą jest iniekcja. Najpierw ocenia się poziom wilgotności, przygotowuje się budynek i ostatecznie wybiera się środek iniekcyjny.
Metoda iniekcyjna coraz bardziej popularna
Tego rodzaju technologie są coraz bardziej popularne z uwagi na bardzo wysoki poziom skuteczności. To optymalne rozwiązanie z uwagi na niezbyt wysokie ceny za takie usługi i szybkość ich realizacji. Przede wszystkim, zanim będzie zastosowane osuszanie budynków metodą iniekcji w Toruniu, bardzo ważna będzie ocena wilgotności. Pierwszy krok to bardzo szczegółowa analiza wykonywana przez profesjonalnego inspektora albo specjalisty do spraw osuszania. Tacy fachowcy oceniają stopień zawilgocenia materiałów budowlanych i lokalizują problem, a także przyczyny wilgoci.
Bardzo ważne w takiej sytuacji jest także przygotowanie budynku. Zanim sam proces będzie rozpoczęty, uszkodzone albo zanieczyszczone materiały muszą być usunięte. Potem powierzchnia powinna być oczyszczona i przygotowana do aplikacji środka iniekcyjnego.
Metoda iniekcyjna rozwiązaniem szybkim i skutecznym
Specjaliści zajmujący się takimi usługami powinni także wcześniej wybrać odpowiedni środek. To będzie substancja, która będzie wstrzykiwana w materiały budowlane, a celem jest zahamowanie wilgoci i zabezpieczenie przed dalszym zawilgoceniem. Wybierając zakład remontowo-budowlany Hydrotama dowiemy się od wykwalifikowanych specjalistów, że jednym z bardziej popularnych środków iniekcyjnych będzie środek hydrofobowy krzemionkowy, ale dobrze będzie się także sprawdzać żywica epoksydowa.
Samo wstrzykiwanie takiej substancji realizowane będzie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Będą to pompy wtryskowe, które wprowadzają środki iniekcyjne pod odpowiednim ciśnieniem. Środek taki jest rozprowadzany wewnątrz, tworząc barierę hydrofobową, ale może także reagować chemicznie z wilgocią, aby ją zablokować.
Leave a Reply