Dlaczego mam trudność z wysławianiem się po angielsku?

nauka jezyka

Egzaminy zaliczyłeś na wysokie oceny, nie masz problemów z rozwiązywaniem zadań gramatycznych, znasz dużą ilości słówek, a nawiązanie rozmowy po angielsku czy choćby prosta odpowiedź na zadane pytanie stanowi problem. Brzmi znajomo? Jak to jest, że po kilkuletniej nauce języka obcego wciąż ciężko nam wydusić z siebie słowo? Jak nauczyć się rozmawiać po angielsku?

Problem z wysławianiem się po angielsku – dlaczego?

Jeśli mimo kilkuletniej nauki angielskiego wciąż masz problem z posługiwaniem się nim podczas rozmowy, może to oznaczać tyle, że dotychczasowy sposób nauczania był niewłaściwy. Niestety w szkole często ćwiczenia mówione są pomijane lub źle wykonywane. Najczęstszym błędem jest zadawanie pytań na zajęciach całej grupie, a nie poszczególnym uczniom. Wówczas do odpowiedzi zgłaszają się jedynie najodważniejsi, a pozostali budują w sobie barierę, którą ciężko przeskoczyć w realnym życiu podczas prowadzenia konwersacji.

Problem z mówieniem po angielsku – czym jest bariera językowa?

Strach przed wysławianiem się w języku obcym często wynika z obawy przed popełnieniem błędu i próbą porównania się do innych. Często mamy wrażenie, że radzimy sobie z językiem gorzej, co często jest mylnym odczuciem. Takie nastawienie sprawia, że robimy się wstydliwi, a wywołany tym stres sprawia, że w głowie pojawia się czarna dziura. Strach przed oceną rozmówcy i jego krytyką wynika z niedostatecznej praktyki i zbyt małego zasobu słownictwa.

Gdzie można nauczyć się dobrze mówić po angielsku?

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypracowaniu odpowiedniego odruchu mówienia, najlepiej wybrać się na zajęcia, które opierają się na metodzie bezpośredniej. Takie kursy wywodzą się z założeń metody Callana, gdzie podstawą do przekazywania wiedzy jest rozmowa. Na tak zorganizowanych lekcjach każdy z uczestników musi wypowiadać się tylko i wyłącznie w języku obcym, całość nadzorowana jest przez wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.