Czym wyróżniają się ekskluzywne domy opieki?

dom seniora

W Polsce funkcjonuje wiele domów opieki dla seniorów, różniących się przede wszystkim warunkami, które zapewniane są ich mieszkańcom: wyposażeniem pokojów, zakresem opieki medycznej i pielęgnacyjnej oraz oferowanymi atrakcjami. Najpozytywniej wyróżniają się pod tym względem ekskluzywne domy seniora, zapewniające najwyższą jakość usług. Jakie standardy zapewniają takie miejsca? Podpowiadamy.

Ekskluzywne domy opieki – co mogą zaoferować?

Ekskluzywne domy opieki w Poznaniu starają się zapewnić ciepłą, przytulną atmosferę, celują więc w mniejszą liczbę mieszkańców, którym mogą zapewnić najlepszą możliwą opiekę. Panuje w nich znacznie mniejszy ścisk niż w innych placówkach. Oferowane pokoje różnią się w zależności od placówki. Mogą być one na przykład jedno-, dwu- lub trzyosobowe. Aby wszyscy mieszkańcy poczuli się jak w domu, pokoje mogą być w dużej mierze urządzone zgodnie z ich preferencjami.

Bardzo ważne jest również odpowiednie przystosowanie budynku do potrzeb osób starszych, również tych poruszających się na wózku. Powinien mieć on niezbędne podjazdy, a jeśli ma więcej niż jedno piętro, musi być wyposażony również w windę. Ekskluzywne domy seniora umiejscowione są zazwyczaj w urokliwej, cichej okolicy, która sprawia, że ich mieszkańcy mogą cieszyć się spokojnym pięknem natury. Ich pokoje mogą mieć widok na kojącą zieleń, a ciepłe dni powinny być okazją do spędzenia czasu w ogrodzie.

Opieka medyczna i dobre wyżywienie – co jeszcze wyróżnia ekskluzywny dom opieki?

Ekskluzywne domy opieki zapewniają mieszkańcom właściwą opiekę podczas codziennych czynności, pomagając utrzymać czystość i właściwą higienę, a także pomagając w odpowiedniej pielęgnacji, również w trudnym czasie choroby. Dzięki nieustannej opiece seniorzy mogą cieszyć się codziennością bez niepotrzebnych utrudnień lub dyskomfortu. Istotna jest również dieta: placówki o wysokim standardzie powinny mieć możliwość dostosowania jadłospisu do potrzeb oraz preferencji mieszkańców.