Czym charakteryzują się złote monety uncjowe?

monety uncjowe

Kiedyś walutą były jedynie monety, które składały się z cennych kruszców i ich wartość odpowiadała wartości zastosowanego metalu szlachetnego, najczęściej w postaci złota i srebra. Dziś oczywiście taki pieniądz został wyparty, lecz nie oznacza to, że złote monety uncjowe nie są dostępne. Jak one działają, gdzie je kupić i czym się charakteryzują?

Gdzie kupić złote monety uncjowe?

Miejscem, w którym dostępne są złote monety uncjowe w Krakowie są dobre sklepy numizmatyczne, czyli specjalizujące się właśnie w handlu rożnego rodzaju monetami. Ważne jest jednak, by trafić na uczciwy sklep, który przy wyznaczaniu ceny za takie monety stosuje się do panujących obecnie kursów złota.

Gdy znajdziemy już dobry skup monet w Krakowie warto zainteresować się czymś więcej niż tylko złotymi monetami uncjowymi. W ofercie takich skupów często można też zainwestować na przykład w srebro, które jest oczywiście dużo tańsze, ale również stanowi dobry materiał inwestycyjny, którego cena drastycznie nie spadnie wraz z inflacją.

Czym charakteryzują się złote monety uncjowe?

Złote monety uncjowe to nic innego jak materiał inwestycyjny. Są one wykonane jak sama nazwa wskazuje z jednej uncji złota i nigdy nie były stosowane jako środek płatniczy. Są one po prostu monetami inwestycyjnymi, których cena odpowiada temu, ile na rynku kosztuje jedna uncja złota. Z tego powodu jest to dobry sposób na inwestycję pieniędzy dla osób, które nie posiadają ogromnych oszczędności i nie są w stanie zainwestować w sztabki złota.

Co najważniejsze takie uncjowe monety złote można też potem bez problemu sprzedać w skupach monet, które stosują ceny rynkowe dla srebra i złota. W ten sposób na inwestycje w metale szlachetne może sobie pozwolić praktycznie każdy i jest ona niezwykle ciekawą propozycją szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy inflacja sprawia, iż trzymanie pieniędzy w zwyczajnej formie i nie robienie z nimi czegokolwiek to po prostu ich marnowanie, gdyż ich wartość regularnie spada.